Pasivažinėjimai ledu baigėsi… po ledu

traktorius iluzesĮspėjimų apie pasivažinėjimų ant ledo pavojų negirdintiems drąsuoliams kartais tokios kelionės baigiasi liūdnai.

Tuo ketvirtadienį įsitikino grupė jaunuolių Šyšgirių kaime, o dar anksčiau ir traktoriaus savininkas Žalgiriuose: visi nugarmėjo į vandenį.

Po ledu įsmuko „Audi A4“

Ketvirtadieninis pasivažinėjimas ledu užtrauktomis pievomis išgąsčiu pasibaigė grupei Šyšgirių kaimo jaunimo. Apie 19 valandą vieno jaunuolio vairuojama „Audi“ įlūžo.

Jaunuoliai išsikepurnėjo iš pusiau nuskendusio automobilio ir tądien paliko jį vandenyse. Gelbėti savo transporto priemonės kompanija grįžo rytojaus dieną ir bendromis pastangomis ištraukė automobilį.

Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Šilutės r. agentūros vedėja Galina Misevičienė sakė, jog nelaimės vietoje buvo paimti vandens mėginiai, atlikti jų tyrimai. Aplinkos užteršimo nenustatyta, todėl ir bausti jaunuolių nebuvo už ką.

Jeigu būtų nustatyta, kad į aplinką pateko teršalai, pagal jų kiekį būtų skaičiuojama  žala gamtai ir skiriama bauda.

Tikriausiai, teršalų į vandenį nepateko ir Žalgirių miške įlūžus traktoriui, traukusiam medieną. Šokiruojantį šios nelaimės vaizdą praėjusį ketvirtadienį užfiksavo „Šilutės naujienų“ skaitytoja Monika Plėvytė – Thomsen. Įlūžęs traktorius, atrodo, mirko  kelias dienas, nes buvo jau įšalęs į ledą.

Automobilių kėlimas nutrauktas

Policija dar kartą įspėja, kad automobiliais važiuoti ant potvynio ledo ypač pavojinga.nuskendo audi a4 rolando

„Važiavimas vadinamuoju „ledo keliu“ yra ypač pavojingas, todėl raginame gyventojus elgtis protingai bei nevažinėti ledu automobiliais“, – teigiama išplatintame Tauragės AVPK pranešime.

Nepaisant jau kurį laiką besilaikančios gana žemos oro temperatūros, potvynio apsemtose pievose ledo storis iki šiol nėra vienodas. Todėl važiuojant juo automobiliais galima bet kada įlūžti.

Taip pat itin atsargūs turėtų būti ir apsemtų vietų gyventojai – einant ledu, reikia būti ypač apdairiems, elgtis atsakingai, kylant temperatūrai arba pastebėjus ledo suplonėjimą bei randantis properšoms, ledu nebevaikščioti.

Policija įspėja, kad už chuliganišką ir pavojingą vairavimą baudžiama įstatymų numatyta tvarka. Bet koks transporto priemonių vairuotojų elgesys, keliantis pavojų eismo saugumui ir žmonių sveikatai ar gyvybei ledo sukaustytose pievose, nebus toleruojamas.

Per savaitgalį vandens ant kelio Šilutė – Rusnė sparčiai mažėjo, vakar ryte jo bebuvo tik 18 cm. Vakar nutrauktas lengvųjų automobilių kėlimas tralais. Vairuotojai gali per apsemtą ruožą važiuoti patys, tačiau dauguma renkasi ledo kelią per užšalusias pievas, nepaisydami specialistų perspėjimų apie pavojų įlūžti. Vairuotojai argumentuoja, kad važiavimas per vandenį labai gadina automobilių važiuokles, ypač kai spaudžiant šalčiui viskas greitai apledėja.