Paskelbta pabėgusio kalinio paieška

pabeges kalinysTrys Alytaus pataisos namuose bausmę atliekantys nuteistieji, turėję teisę be sargybos išeiti už jų ribų, praėjusį penktadienį pasipustė padus. Du netrukus sulaikyti, o trečio tebeieškoma.

Už vagystes ne pirmą kartą teistas 31 metų Šilutės gyventojas Darius Ovčinikovas kartu su dar keliais nuteistaisiais iš Alytaus pataisos namų nuo balandžio mėnesio dirbo Druskininkuose, Karolio Dineikos parke.

Juos, turinčius teisę be sargybinių išvykti už pataisos namų, įdarbino „Druskininkų komunalinis ūkis“.

Praėjusį penktadienį darbo metu vyrams pavyko gauti svaigalų, todėl greitai kilo planas pabėgti, ir kuo toliau – į Angliją, net be asmens dokumentų.

Kai trys iš jų 17 valandą nepasirodė prie parko vartų, kad būtų parvežti į pataisos namus, buvo pradėta paieška.

Pareigūnai, pasitelkę kinologus su tarnybiniais šunimis, po poros valandų du 25 ir 32 metų bėglius sulaikė miške Mašnyčių kaime – 12 kilometrų nuo Druskininkų.

D.Ovčinikovo pėdsakais iki kelio atsekęs šuo sustojo. Spėjama, kad šioje vietoje bėgliui pavyko susistabdyti automobilį.

Į bėglio paieškas įsitraukė ir Valstybės sienos apsaugos bei kitų tarnybų pareigūnai, bet kol kas nesėkmingai.

Už pabėgimą iš pataisos namų D.Ovčinikovui ir jau sulaikytiems jo draugams teks dar daugiau metų praleisti nelaisvėje, nors po kelių mėnesių jau galėjo išeiti į laisvę.

Tarp maždaug 70 turinčių teisę išeiti iš pataisos namų teritorijos be sargybos ar palydos bėglių pasitaiko maždaug vienas per metus.