Paskelbtas dalies Priekulės aplinkkelio tiesimo rangovo konkursas

Kelio ruožu Priekulė - Dituva kasdien pravažiuoja apie 7 tūkst. automobilių. Nutiesus aplinkkelį eismas šiame ruože gerokai sumažės. / Gintarės Plungienės (silutesnaujienos.lt) nuotr.Lietuvos automobilių kelių direkcija penktadienį paskelbė dalies Priekulės aplinkkelio, esančio pusiaukelėje tarp Klaipėdos ir Šilutės, tiesimo rangovo konkursą.

Pernai rugsėjį dėl per didelių pasiūlytų kainų pirmasis konkursas buvo nutrauktas. Direkcija tuomet teigė, kad iš naujo perskaičiavus projekto vertę, konkursas bus skelbiamas iš naujo.

Direkcijos Investicijų skyriaus vedėjas Remigijus Lipkevičius BNS sakė, kad dabar preliminari konkurso vertė yra apie 40 mln. litų. Pernai ji siekė 37 mln. litų.

„Valstybės žinios“ skelbia, kad preliminari pasiūlymų pateikimo data yra kovo 13 diena, tačiau, pasak R.Lipkevičiaus, ji bus patikslinta, paskelbus galutinį konkursą.

Pernai rugsėjį visų trijų konkurso dalyvių pasiūlymai buvo atmesti: dviejų Lietuvos bendrovių – dėl per didelės kainos, o Latvijos įmonių konsorciumo – dėl to, kad jų pasiūlymas neatitiko konkurso reikalavimų.

Gargždų statybos bendrovės „Hidrostatyba“ ir Suomijos kapitalo kelių tiesimo įmonės „Lemminkainen Lietuva“ konsorciumas siūlė atlikti darbus už 41,478 mln. litų (su PVM), didžiausia Baltijos šalyse kelių ir tiltų statybos bendrovė „Kauno tiltai“ – už 42,475 mln. litų, o Latvijos bendrovių „A.C.B.“ ir „Latvijas Tilti“ konsorciumas – už 62,533 mln. litų.

Anot Susisiekimo ministerijos, Priekulę kerta intensyvaus eismo kelias Kaunas-Jurbarkas-Šilutė-Klaipėda, kuriuo tarp Klaipėdos ir Kaliningrado srities važiuoja daug krovininių automobilių. Dabar kelias ties Priekule eina siauromis miestelio gatvėmis, transporto srautas kelia triukšmą ir oro taršą.

Apie 11 kilometrų ilgio aplinkkelis aplenks Priekulę iš rytinės pusės ir bus daugiau kaip kilometrą nutolęs nuo miestelio ribų. Pirmajame aplinkkelio etape, kurio rangovo konkursas dabar paskelbtas, bus tiesiamas 6,5 kilometro ilgio kelias (jį numatoma nutiesti per 24 mėnesius), antrasis etapas turėtų būti pradėtas įgyvendinti po 2015-ųjų.

Pirmajame etape planuojama panaudoti 31,6 mln. litų Europos Sąjungos paramos.

BNS