Paskelbtas kvietimas dujų balionų keitimui daugiabučiuose

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) vėl priima paraiškas finansuoti suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimą kitais energijos šaltiniais. Šios priemonės tikslas – užtikrinti dujų balionų pašalinimą iš daugiabučių namų ir saugų bei patikimą elektros energijos ar gamtinių dujų tiekimą šių namų gyventojams.

pixabay.com nuotr.

Daugiabučių namų atstovų kvietimui skirta 3,2 mln. valstybės lėšų. Maksimali paramos suma vienam butui – iki 726 Eur: daugiabučių namų vidaus tinklų įrengimui ar pertvarkymui laiptinėse bei bendros paskirties patalpose – iki 242 eurų, namo butų elektros instaliacijos ar dujų sistemos pertvarkymui – iki 242 eurų, taip pat elektrinės arba dujinės viryklės įsigijimui – iki 242 eurų.

Į kvietimui skirtą sumą taip pat įtraukiamas ir rezervinių paraiškų finansavimas. Rezervinės paraiškos – tai paraiškos, kurios buvo teiktos 2022 m., tačiau joms nepakako lėšų, taip pat – 2021 m. ir 2022 m. teiktos paraiškos, kurioms finansavimas buvo skirtas, tačiau projektai per 2021 m. ir 2022 m. nebuvo įgyvendinti arba nebaigti įgyvendinti. Rezervinių paraiškų pareiškėjus apie skirtą ar pratęstą finansavimą informuosime greitu metu.

Naujos paraiškos priimamos nuo 2023 m. vasario 1 d. iki 2023 m. birželio 1 d. arba tol, kol pasibaigs numatytos lėšos.

Daugiabutis namas, kuriame numatoma vykdyti projektą, turi būti įtrauktas į daugiabučių namų sąrašą, skelbiamą https://www.vert.lt/dujos/Puslapiai/SND-balionu-salinimo-planas.aspx

APVA inf.