Paskelbtas Šilutės „Šanchajaus“ sunaikinimo terminas

SANCHAJUJE 1Artėja galas Šilutės miesto piktžaizde vadinamam „Šanchajui“ – nelegalių garažų, sandėlių, gyvenamųjų pašiūrių, tvartelių, automechanikų dirbtuvių rajonui, savavališkai įkurtam vakarinėje miesto dalyje.

Savivaldybės Tarybos Ekonomikos ir finansų komitete administracijos direktorius Sigitas Šeputis buvo priverstas įsipareigoti, kad iki Savivaldybės Tarybos kadencijos pabaigos -2019 metų vasario mėnesio – šis nelegalių statinių kvartalėlis, primenantis sąvartyną, bus panaikintas, o aplinka sutvarkyta.

Stengsis sutvarkyti per porą metų

Aštri diskusija dėl „Šanchajaus“ valymo darbų kilo, kai Savivaldybės Viešųjų paslaugų skyriaus vyr. specialistas – gamtosaugininkas Pranas Sirtautas Ekonomikos ir finansų komiteto nariams pristatė sprendimo projektą „Dėl Šilutės rajono savivaldybės aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos 2016 metų priemonių pakeitimo“.

Programa papildoma 25 tūkst. eurų, kurie bus skirti „Šanchajaus“ teritorijos išvalymui. Pasak P.Sirtauto, tiek pinigų užteks maždaug 200 tonų šiukšlių išvežti. Konkursą „Šanchajaus“ teritorijai tvarkyti yra laimėjusi UAB „Šilutės polderiai“.SANCHAJUJE 5

Lapkričio 1 dieną baigsis terminas, iki kada metalinių garažų savininkai turi išgabenti savo turtą iš „Šanchajaus“. Šis Nacionalinės žemės tarnybos raginimas, paskelbtas balandį, beveik nevykdomas – didelė dalis metalinių garažų ten dar stovi.
Šilutės seniūnijos darbuotojams nerimą kelia tuose garažuose apsigyvenę žmonės, yra ir tvartelių, kuriuose laikomos ožkos, vištos.

Šilutės seniūno pavaduotojo Algirdo Ivanausko žiniomis, ten gyvena du  žmonės, kurie neturi kur peržiemoti, todėl griaunant jų laikinuosius būstus, teks pasirūpinti jų apgyvendinimu.

Savivaldybės politikas Arvydas Jakas nustebo, kad nei P.Sirtautas, nei Savivaldybės administracijos direktorius S.Šeputis nežino, kokį kiekį atliekų teks išvežti griaunant nelegalius statinius, juose ir aplink juos sukauptas šiukšles, automobilių ir kitokias liekanas. Akivaizdu, kad 25 tūkst. eurų yra per mažai, kad visas „Šanchajus“ būtų nugriautas, išvežtas, o žemė rekultivuota.

A.Jako nuomone, turėtų būti atlikti tikslesni skaičiavimai ir kitų metų biudžete suplanuota tiek lėšų, kad nelegalių garažų griovimas neužsitęstų penkmetį ir kad neliktų galimybės piktnaudžiauti nepabaigiamo kraustymo lėšomis.

Tokiu priekaištus išgirdęs S.Šeputis užtikrino, kad Savivaldybės administracija pasirūpins, jog darbai neužsitęstų ir „Šanchajus“ būtų panaikintas, o žemė rekultivuota iki šios kadencijos pabaigos.

Petras prašys malonės

SANCHAJUJE 4„Prašysiu valdžios gailestingumo“, – taip „Šilutės naujienoms“ sakė „Šanchajuje“ sutiktas šilutiškis Petras. Jis jau nuo sovietmečio laikų čia turi susikūręs savo ūkelį su sodeliu, ūkiniu pastatėliu ir rūsiu, kuriame laiko daržoves. Sovietiniais laikais už vietą „Šanchajuje“ Petras sumokėjo 25 rublius. Tuomet valdžia sakė, kad čia įsigijo plotelį visam gyvenimui. Dabar, pasak senolio, išeina, kad jis buvo apgautas.

Petras pasakojo, kad jo laikomos keturios ožkos yra tikras išsigelbėjimas – jis ožkų pienu gydosi bronchitą ir astmą. „Jokie vaistai nepadėdavo, o kai pradėjau gerti ožkos pieną, ligos kaip mat atsitraukė“, – patirtimi dalijosi senolis.

Petras „Šanchajuje“ negyvena, tačiau jis žino porą benamių, kurie glaudžiasi metaliniuose garažuose. Jie šildosi kūrendami „buržuikes“, o malkų griaunamame „Šanchajuje“ – apstu.