Paskui gulbes skrendanti anglė stabtelėjo Ventėje

Gulbiu skrydisPagaliau ilgai lauktas susitikimas įvyko – ekspedicijos „Gulbių skrydis“ komanda šeštadienį apsilankė Nemuno deltoje, kur susitiko su Lietuvos mokslininkais, gamtosaugininkais ir vietos bendruomenės atstovais.

Penktadienį Baltijos aplinkos forumo specialistai ir ornitologas Borisas Belchevas svečiavosi Vydūno gimnazijoje, kur buvo surengtas tiesioginis pokalbis su ekspedicijos lydere Sacha Dench. Vydūniečiai taip pat prisijungė prie 11 šalių apimančios akcijos, raginančios moksleivius domėtis gamtos ir paukščių apsauga, parengė laišką Lenkijos mokyklai, kurioje jau netrukus lankysis moterimi gulbe tituluojama Sacha Dench.

Jau ne kartą rašėme, kad ekspedicija „Gulbių skrydis“ aplinkosauginė akcija, kuria siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į sparčiai nykstančias mažąsias gulbes, kurių populiacija per pastaruosius 20 metų sumažėjo 40 proc.

Drąsi Didžiosios Britanijos gamtininkė ir sportininkė Sacha Dench pasiryžo parasparniu skristi mažųjų gulbių migracijos keliais ir ketina įveikti 7000 km, skrisdama per 11 šalių.

Prie šios gamtosauginės akcijos prisijungė ir „Šilutės naujienos“. Tapę ekspedicijos informaciniais partneriais, Lietuvoje, Baltijos aplinkos forumo specialistų konsultuojami, nuo rugsėjo mėnesio išspausdinome tris straipsnius laikraštyje, nuolat dalinomės naujausia informacija savo interentinėje svetainėje, „Facebook“ paskyroje.

Kartu liūdėjome, kai Sachos kelionėje atsirasdavo kliūtys, ir džiaugdavomės, kai ji vėl pakildavo į orą, grožėdavomės ekspedicijos komandos užfiksuotu gamtos grožiu, specialiame žemėlapyje sekėme GPS radarus turinčias mažąsias gulbes, paskui kurias skrenda Sacha.

Beje, viena jų – Leho – vis dar svečiuojasi Kuršių marių pakrantėje.

Baltijos aplinkos forumo specialistai dėkoja visiems partneriams už pagalbą organizuojant šią išskirtinę gamtosauginę akciją Lietuvoje!