Paskutinė proga tapti nepriklausomu stebėtoju pirmajame rinkimų ture 

Visuomeninė organizacija „Baltosios pirštinės“ tęsia nepriklausomų rinkimų stebėtojų registraciją pirmajam savivaldybių tarybų ir merų rinkimų turui ir kviečia prisijungti! Registracija vyksta www.baltosiospirstines.lt iki vasario 26 d. (imtinai).

Tapti „Baltųjų pirštinių“ stebėtoju gali bet kuris pilnametis asmuo, nepriklausantis nė vienai partijai ar visuomeniniam rinkimų komitetui, nedirbantis politinio pasitikėjimo poste, neužsiimantis agitacija ir atitinkantis kitus rinkimų kodekso reikalavimus. Šiuo metu ypač laukiame rusų ir lenkų kalbas mokančių gyventojų, norinčių padėti užtikrinti skaidrius rinkimus tautinių mažumų gausiai gyvenamuose rajonuose. Visoje Lietuvoje jau turime beveik 300 stebėtojų, dalis jų – pasiruošę rinkimus stebėti mobiliomis komandomis, per dieną galinčiomis patikrinti po kelias apylinkes bent 3-4 savivaldybėse. Šie nepriklausomų stebėtojų ekipažai dažniausiai keliauja į apylinkes, kuriose, remiantis daugiamečiais stebėjimų duomenimis, kyla didesnė pažeidimų rizika.

Visi reikalavimus atitinkantys asmenys gauna Vyriausiosios rinkimų komisijos išduodamus stebėtojo pažymėjimus, kurie suteikia teisę aktyviai įsitraukti į rinkimų procesą ir stebėti visus balsavimo etapus: išankstinio balsavimo savivaldybėse, specialiuose punktuose (globos ir įkalinimo įstaigose, ligoninėse ir pan.) ir namuose, taip pat rinkimų dieną apylinkėse, o pasibaigus balsavimui – balsų skaičiavimo procedūrą. Stebėti rinkimus apsisprendusių žmonių „Baltosios pirštinės“ neįpareigoja rinkimų stebėti konkrečiu laiku ar konkrečioje vietoje – bet koks bent minimalus prisidėjimas prie rinkimų stebėjimo padeda užtikrinti sąžiningus rinkimus ir skaidrius demokratijos procesus.

„Baltosios pirštinės“ dėkoja pilietiškiems žmonėms, kurie nebūdami rinkimų stebėtojais, aktyviai stebi rinkimus dar politinės agitacijos laikotarpiu. Iki šiol organizacija yra gavusi apie 40 pranešimų apie galimus rinkimų pažeidimus. Visus pranešimus analizuoja „Baltųjų pirštinių“ teisininkų komanda, kuri pagrįstus pranešimus perduoda Vyriausiajai rinkimų komisijai arba policijai. Pranešti apie galimus pažeidimus kviečiame www.baltosiospirstines.lt/pranesti.