Paskutinis skambutis nuaidėjo 480-čiai rajono abiturientų

abiturientai sveksnaPenktadienį Šilutėje, Švėkšnoje, Žemaičių Naumiestyje ir Vainute buvo ypač triukšminga – šurmuliavo abiturientai, taip savo bendruomenėms pranešę, jog jiems jau skamba paskutinis skambutis.

Šiemet Šilutės rajono gimnazijas ir profesines mokyklas baigė vėl žymiai mažiau abiturientų nei pernai. Vis dėlto susidarė nemažas jų būrys – 480.

Penktadienį paskutinis skambutis nuaidėjo 353 jaunuoliams, baigiantiems rajono bendrojo ugdymo mokyklas, ir 137 jaunuoliams, baigiantiems profesines mokyklas. Tokius skaičius surinko Šilutės rajono savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjos pavaduotoja Rasa Žemailienė.

Pernai bendrojo lavinimo mokyklas baigė 36-iais daugiau abiturientų, o profesines – 46 daugiau mokinių.

Dabar jų laukia atsakingas laikotarpis – egzaminų sesija, nors kai kurie egzaminai (anglų kalbos, kurie nuo praėjusių metų yra dviejų dalių) jau išlaikyti – jie prasidėjo net balandžio 10-ąją. Egzaminų pabaiga numatyta birželio 19 dieną – tada abiturientai laikys biologijos egzaminą.

Populiariausi šiemet, kaip ir pernai, yra lietuvių kalbos ir literatūros bei anglų kalbos valstybiniai egzaminai. Pirmąjį laikyti pasirinko 279, antrąjį – 274 abiturientai.

„Matyt, jaunuoliai žino, kad būtent šių dalykų jiems prireiks stojant ir studijuojant, o gal nemaža dalis iš karto ruošiasi emigracijai“, – pasvarstė R.Žemailienė.

Matematikos egzaminą rinkosi 244 mokyklas baigiantys vaikinai ir merginos, istorijos – 218, biologijos – 153, geografijos – 125, chemijos ir fizikos – po 37, informacinių technologijų – 26, rusų kalbos – 9 ir vokiečių kalbos – 4 jaunuoliai.

Pasak R.Žemailienės, šie skaičiai nedaug skiriasi nuo pernykščių.

Nuo kitų mokslo metų pradžios abiturientai pradės ruoštis dar vienam egzaminui, pavadintam brandos darbu. Tai bus mokyklinis egzaminas, kurį jaunuoliai galės rinktis bet kurio dalyko arba, jei norės, galės laikyti integruotą – kelių dalykų egzaminą.

Respublikinė spauda praneša, kad pernai visoje šalyje bendrojo lavinimo mokyklas baigė apie 26 000, o šiemet – apie 25 000 jaunuolių.