Paštas iš arti: nuo atvirlaiškių rašymo iki laiškininko kelio

Atvirlaikio raymasPrasidėjus naujiems mokslo metais Lietuvos paštas dar plačiau atveria duris šalies moksleiviams. Jaunimą, norintį iš arčiau susipažinti su pašto veikla, Lietuvos paštas kviečia į „gyvas“ profesinio ugdymo pamokas ir kūrybines dirbtuves. Jose Lietuvos moksleiviai galės susikurti asmeninius atvirlaiškius.

„Tenka pripažinti, kad šiandien moksleiviai jau neberašo laiškų, tačiau jų susidomėjimas, ką interneto amžiuje veikia seniausia žmonių tarpusavio bendravimo ir dalijimosi žiniomis priemonė, yra didžiulis. Kasmet paštuose sulaukiame vis gausesnio būrio vaikų ir jaunuolių – nuo darželinukų iki abiturientų. Ekskursantus supažindiname ne tik su Lietuvos pašto veikla ar turininga istorija, bet ir ateities karjeros perspektyvomis bendrovėje.

Šiems mokslo metams esame parengę dar įdomesnių edukacinių užsiėmimų, todėl smalsų ir žinių ištroškusį jaunimą maloniai kviečiame į paštą“, – teigė Lietuvos pašto Rinkodaros ir komunikacijos departamento vadovė Rasa Kruopaitė-Lalienė.

Lietuvos paštas jau treti metai aktyviai dalyvauja profesinės savanorystės projekte „Kam to reikia?!“. Iš viso per praėjusius mokslo metus paštuose buvo surengta daugiau nei 100 susitikimų su moksleiviais iš įvairių šalies mokyklų. Moksleiviai turėjo galimybę susipažinti su didžiųjų Lietuvos miestų centrinių paštų darbu, taip pat Lietuvos pašto atstovai vedė pamokas apie filateliją, drauge su Lietuvos pašto remiamos nacionalinės Lietuvos regbio rinktinės žaidėjais buvo mokomasi šios sporto šakos.

„Ieškome originalių būdų dialogui su jaunimu megzti ir palaikyti. Manome, kad verslo bendruomenė turi įsitraukti į neformalųjį jaunimo ugdymą. Savo organizuojamose „gyvosiose“ profesinio ugdymo pamokose moksleiviams galime suteikti nemažai praktinių žinių ir patarimų, padėsiančių jiems pasirinkti profesinį kelią“, – teigė R. Kruopaitė-Lalienė.