Paštas paskendo laiškų pusnyse

laisku bumas 10Kaip ir kasmet, taip ir šiemet Šilutės paštas paskendo baltose laiškų pusnyse. Kas dieną paštininkai kilnoja ir rūšiuoja nesuskaičiuojamą galybę vokų, kuriuose slepiasi kruopščiai ranka rašyti šventiniai sveikinimai.

Nors paštuose dėl didelės apkrovos ima strigti kompiuteriai, o paštininkai pluša be atokvėpio, jie vis tiek džiaugiasi, kad ranka rašytų sveikinimų nepajėgia nukonkuruoti nei elektroniniai laiškai, nei SMS žinutės.

Lietuvos pašto duomenimis, šventiniu laikotarpiu per dieną visos Lietuvos mastu išrūšiuojama keli šimtai tūkstančių laiškų ir siuntų.

Darbingiausia – savaitė prieš Kalėdas

Pirmoji korespondencijos banga pašto skirstytojams plūsteli apie 11 valandą, kai į paštą suvežami iš mieste esančių pašto dėžučių surinkti laiškai. Ramiai darbuodamasi skirstytoja Laima Eidėnienė pagal galutinį kelionės tikslą juos skirsto į lentynėles.
laisku bumas 17
Apie pirmą valandą pašto darbuotoja antrą kartą per dieną ištuština prie pašto ir pašto salėje esančias laiškų dėžes.

Tačiau tai – dar ne viskas. Nemenką dalį laiškų žmonės siunčia registruotai – kad šie kuo greičiau pasiektų adresatą. Tokie laiškai įteikiami pašte dirbančioms operatorėms, todėl nemažą šūsnį sveikinimų L.Eidėnienė pasiima ir iš jų.

Šilutės pašte nusidriekusios gyvos eilės žmonių, rankose spaudžiančių vokus, nemažėja iki pat vakaro, tad korespondenciją priimančios operatorės net neturi kada atsikvėpti.

Šilutės pašto viršininkė Nijolė Čepukienė pasakojo, kad didžiausio klientų antplūdžio sulaukta praėjusią savaitę. Tiesa, dieną prieš Kūčias pašte jau buvo kiek ramiau. Itin didelių siuntėjų srautų paštininkai nebesitiki, nes, pasak N.Čepukienės, praktika rodo, kad vis tik vieni kitus paštu žmonės dažniau sveikina prieš Kalėdas.

„Gyventojai išsiunčia ne tik daugiau laiškų ir siuntų, bet ir gerokai išauga iš užsienio šalių atkeliaujančių siuntų skaičius, todėl kad greičiau vyktų siuntų išmuitinimo procedūros, mūsų deklarantai gruodžio – sausio mėnesiais dirbs keliomis pamainomis – 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę“, – informavo  Lietuvos pašto Pašto operacijų tarnybos direktorius Tomas Jackevičius.

Ranka rašytas sveikinimas – mielesnis

Atrodytų keista, kam tiek vargti ir stovėti ilgiausiose eilėse, kai gali tiesiog brūkštelti elektroninį laišką, SMS žinutę ar netgi pabendrauti per internetinę kamerą? Tačiau Šilutės pašte sutikti žmonės kaip vienas tvirtino ranka rašytus sveikinimus siunčiantys todėl, kad jie yra daug asmeniškesni ir parodo, kad žmogus, kuriam siunti sveikinimą, iš tiesų tau yra be galo svarbus.

Šilutiškė Ramunė šiemet išsiųs apie 10 sveikinimų. Dalis jų nukeliaus draugams į užsienį, dalis – pas dėdes, tetas ir senelius į kaimus.

„Kaime giminaičiai neturi interneto, todėl jiems siunčiu laiškus. Visiems kitiems skambinu“, – pasakojo jauna moteris.
Rankoje šešis laiškus laikiusi Ovidija juos sakė siųsianti draugams.

„Kadangi pati irgi gaunu paštu atsiųstų sveikinimų, žinau, kad juos smagiau skaityti. Su laiškais tas pats, kas ir su knygomis – juk maloniau ją skaityti paėmus į rankas, nei žiūrint į kompiuterio ekraną“, – sakė mergina.