Pašte diegiamas „LEAN“ spartina siuntų kelionę

 

Siuntos ant_konvejerioTrumpėja pašto siuntų, atkeliaujančių iš Kinijos ar kitų užsienio šalių, kelias ir jų pristatymo trukmė. Pritaikius „LEAN“ darbo principus, Lietuvos pašte per parą apdorojama net 25 proc. daugiau importuojamų siuntų, o našesnio darbo sprendimų vis dažniau pasiūlo patys Vilniaus logistikos centro darbuotojai, rūšiuojantys tarptautines pašto siuntas.

Sparčiai augant tarptautinių pašto siuntų srautui, o ypač iš elektroninės prekybos milžinės Kinijos, didėja poreikis užtikrinti kokybiškus ir sparčius siuntų skirstymo ir logistikos procesus. Tam Vilniaus logistikos centre, kur patenka visos iš svetur į Lietuvą atkeliavusios pašto siuntos, buvo pasitelktos „LEAN“ darbo filosofijos taikomos metodikos.

„Perskirstę žmogiškuosius išteklius ir patobulinę darbo vietas, dabar per parą išskirstome net ketvirtadaliu daugiau importuojamų siuntų nei anksčiau. Siuntos rūšiuojamos sparčiau, jos greičiau pasiekia ne tik paštus, bet ir adresatą, o tai – esminis mūsų tikslas“, – pasakojo Lietuvos pašto Operacijų direktorius Algirdas Šimonis.
Pertvarkyta tiek siuntų logistika, tiek skirstytojų darbo vietos. Anksčiau siuntos keliaudavo ilgesne logistikos grandine, tačiau pertvarkius ir atnaujinus skirstytojų darbo vietas, siuntos apdorojimo laikas sutrumpėjo, padidėjo per valandą išskirstytų siuntų skaičius.

„LEAN“ veiklos variklis – kaizen idėjos

Prieš dvejus metus Lietuvos pašto Vilniaus logistikos centre pradėjus diegti „LEAN“ darbo filosofiją iš pradžių mokytasi teorijos, vėliau ji pritaikyta praktiškai.

„Su „LEAN“ konsultantais mokėmės teorijos ir čia pat taikėme žinias praktikoje. Taip įsitikinome, kad sprendimai veikia. Tai pirmiausia suteikė motyvacijos mums, vadovams, todėl sudominti darbuotojus irgi nebuvo sunku. Džiugu, kad turime komandą, kuri pati siūlo darbą tobulinančių sprendimų – kaizen („nuolatinio tobulėjimo“) idėjų. Kita vertus, ši veikla nėra privaloma, todėl jeigu darbuotojas nesusidomi „LEAN“, neverčiame jo imtis to, ko nenori“, – pasakojo Lietuvos pašto Operacijų direktorius.

Vilniaus logistikos centro darbuotojai jau įprato kasdienėje veikloje teikti kaizen idėjų ir jas įgyvendinti. Pavyzdžiui, patys pasigamino kasdienių rezultatų lentas, įsitaisė patogesnes darbo vietas prie siuntų konvejerio ir ne tik.

Kaip vieną iš svarbiausių motyvacijos šaltinių pašnekovas nurodo vadovus – jeigu šie tiki tuo, ką daro, nesunkiai „užkrės“ ir savo komandą.

 

Reklama: ferrybookings.lt