Pastebėjus nutrūkusius elektros laidus, būtina nedelsiant kreiptis pagalbos

Pastebejus-nutrukusius-elektros-laidus-butina-nedelsiant-kreiptis-pagalbos imagelargeElektros skirstymo bendrovė LESTO primena, jog pastebėjus apgadintus ar nutrūkusius elektros laidus, būtina nedelsiant apie tai pranešti LESTO telefonu 1802 arba bendruoju pagalbos telefonu 112. Bendrovė informuoja, jog pastaruoju metu vyraujantys karšti orai ir vykstančios audros turi įtakos elektros tinklų būklei.

Atkreipiame dėmesį, jog pastebėjus nutrūkusį elektros energijos oro linijos laidą, jokiu būdu negalima jo liesti, net priartėti arčiau jo kaip 8 metrai. Negalima artintis ir liesti ant elektros energijos laidų užvirtusių medžių ar oro linijų atramų, kadangi jie taip pat gali būti pavojingi žmogaus gyvybei.

Jei ant automobilio nukrito nutrūkęs elektros linijos laidas, reikia iššokti abiem kojomis neliečiant automobilio – kad nebūtų sukurta grandinė ir nepatirtumėte elektros smūgio.

Lygiai taip, jei ant šlapios žolės būtų nukritusių nutrauktų elektros linijų laidų ir yra elektros poveikio galimybė – reikia eiti itin smulkiais žingsneliais, laikant koją prie kojos arba šokinėti – kad nebūtų galimybės susidaryti elektros grandinei.

Be to, bendrovė atkreipia dėmesį, jog elektros tinklų apsaugos zonose be raštiško tuos elektros tinklus eksploatuojančių asmenų sutikimo draudžiama įrengti gyvulių laikymo aikšteles, vielines užtvaras ir metalines tvoras bei vykdyti įvairius kasybos, krovimo bei kitus darbus.

Pastebima, jog, nepaisant įspėjimų, gyventojai nėra linkę derinti įvairių tvorų įrengimo darbų elektros tinklo apsaugos zonoje. LESTO duomenimis, dėl tvorų pastatymo šiemet užfiksuoti 45 elektros tinklų apsaugos pažeidimai ir išrašyta beveik 2 tūkst. įspėjimų dėl neteisėto jų įrengimo.