Pašto karietos keliais žygiavo 200 ekstremalų iš visos Lietuvos

Zygis po_Mazaja_Lietuva_prie_dvaro„Užsakėme „puikų“ orą žygiui – nuo purvo vonių iki vandens baseinėlio kojoms nuskalauti. Todėl norime padėkoti drąsuoliams, kurie nepabūgo. Mes stengėmės, kad jums būtų smagu. Viena dalyvė gerai apibūdino: „Šiek tiek šlapias žygis“. Bet mes – ekstremalai, kitaip nemokame. Ekstremalus žygis – ekstremaliu oru“, – juokavo Šilutės krašte įvykusio žygio „Mažoji Lietuva. Pašto karietos kelias“ organizatoriai.

„Šiek tiek šlapias“ žygis įvyko pirmąjį rugsėjo šeštadienį, kai visą dieną pliaupė lietus. Šiam išbandymui ryžosi 200 žygeivių iš visos Lietuvos. Dauguma jų sakė, kad šį žygį prisimins ilgai, nes tokiomis oro sąlygomis dar nėra tekę eiti.

Žygio įspūdžiais su „Šilutės naujienomis“ dalinosi organizatorius, Ekstremalų asociacijos prezidentas tauragiškis Vidas Stašaitis.

Siūlė pažinti Mažąją Lietuvą

Mažoji Lietuva turi IX-XII amžiaus piliakalnius, šiam kraštui būdingą architektūrą, bažnyčias, kalvio namą, raudonų plytų mokyklas, kapinaites, gražuolę Šyšą, įspūdingą Tenenį, apleistus takus, dūmines senovines pirtis, 300 metų senumo moliu plūktą namą, kuriame sparai tvirtinti medinėmis vinimis, ir  atskiro pasakojimo vertą XIX amžiaus Eidaičių vandens malūną, priklausiusį pusiau prūsui, pusiau šišioniškiui Zurovui. Malūnas garsėjo kaip malantis geriausius miltus apylinkėje. Trijų aukštų šešių pastatų kompleksas su naujausiomis to meto technologijomis…

V.Stašaitis siūlė atvykti ir patiems savo akimis pamatyti Mažosios Lietuvos grožį, stebinančius objektus. Tauragiškis žygį Šilutės krašte organizavo dėl kelių priežasčių.zygis po_Mazaja_Lietuva_lietus

Visų pirma, anot V.Stašaičio, Šilutės krašte niekas niekados nėra organizavęs žygių. Jis jau seniai audė mintį, kad reikėtų sudominti mūsų krašto žmones aktyviai leisti laisvalaikį. Vido pažįstami šilutiškiai jį baugino, kad čia neįmanoma žmonių patraukti, mažai kas dalyvaus.

„Tai man buvo kaip iššūkis, bet viskas pavyko gerai net ir tokiu ekstremaliu oru“, – džiaugsmo neslepia žygio organizatorius.

Šilutės kraštas Vidui ypatingas dar tuo, kad jo močiutė iš mamos pusės yra kilusi nuo Kintų, gyvenusi Mingėje, Rusnėje. Tai antroji priežastis, dėl ko čia norėjo surengti žygį.

Brido per Šyšą

Pašto karietos keliais pavaikščioti panoro 200 žygeivių iš visos Lietuvos – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių. Tai buvo respublikinės reikšmės renginys, įtrauktas į Lietuvos žygeivių įskaitinius žygius.

Starto ir galutinė stotelė buvo Hugo Šojaus dvaras. Dalyviai galėjo rinktis trijų sudėtingumo lygių trasas – 12, 22 ir 32 kilometrų. Žmonės su vaikais ar pirmą kartą žygiuojantieji rinkosi trumpesnes trasas – 12 ar 22 kilometrus. Ilgoji 32 km trasa dėl oro sąlygų išsitęsė dar labiau – žygeiviams teko įveikti 38 km.

„Trasa buvo sudaryta taip, kad visko buvo – ir bekelės, ir asfalto, ir žvyrkelio. Stengėmės išvengti važiuojamosios kelio dalies, kad kuo rečiau susitiktume su automobiliais“, – pasakojo V.Stašaitis. Žygeiviams teko ir per Šyšos upę ties Macikais bristi, ir einant bekele į purvą grimzti.

Zygis po_Mazaja_Lietuva_brenda_per_SysaLietus geros nuotaikos negadino. Žmonės buvo labai patenkinti, sakė, kad šį žygį atsimins visada, nes nėra buvę tokio žygio, kad taip lietus pliauptų.

Ateityje organizatoriai planuoja rengti ir daugiau žygių Šilutės krašte.

Žygio organizatoriai dėkoja visiems, padėjusiems jį surengti, tarp jų – Šilutės muziejui bei jo direktorei Indrei Skablauskaitei, Šilutės kultūros ir pramogų centrui ir direktorei Jūratei Pancerovai, Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) Šilutės šaulių 308 kuopai ir jos vadui Donatui Jauniui, LŠS Šilutės šaulių 7 rinktinei ir Viktorijai, Krašto apsaugos savanorių pajėgų 305 ir 307 kuopoms.