Pašto siuntoms su ličio baterijomis – specialūs reikalavimai

SiuntaLietuvos paštas primena, kad oro transportu gabenamos siuntos, kuriose yra elektroninių prietaisų su ličio baterijomis ar elementais, yra laikomos pavojingomis. Siunčiant tokias siuntas į užsienį privalu laikytis specialių saugumo ir pakavimo reikalavimų.

 „Vis dažniau paštu siunčiami įvairūs elektroniniai prietaisai – mobilieji telefonai, fotoaparatai, nešiojamieji kompiuteriai, kurie maitinami ličio baterijomis ar elementais. Ličio baterijos, elementai sudaryti iš labai degių cheminių medžiagų, todėl esant net menkiausiam jų pažeidimui ar įvykus trumpam jungimui gali užsidegti ar net sprogti, taip sukeldami gaisrą. Saugumo sumetimais pašto siuntų, kuriose yra prietaisų su ličio baterijomis ar elementais, transportavimui keliami ypatingi reikalavimai“, – teigė Lietuvos pašto Pašto operacijų tarnybos direktorė Rasa Radzevičienė.

Tarptautinės pašto siuntos su elektroniniais prietaisais, kurie maitinami ličio baterijomis ar elementais, paštuose priimamos tik tuo atveju, jeigu laikomasi šių reikalavimų:

  • Ličio baterijos ar elementai siunčiami įrenginio viduje.
  • Vienoje pašto siuntoje yra ne daugiau kaip dvi ličio baterijos arba keturi elementai.
  • Pašto siuntoje esančio vieno ličio elemento talpa yra ne didesnė nei 20 Wh, o vienos ličio jonų baterijos talpa – iki 100 Wh. Ličio kiekis viename ličio metalo elemente negali viršyti 1 gramo, o ličio vienoje ličio metalo baterijoje gali būti ne daugiau nei 2 gramai.
  • Vienoje pašto siuntoje ličio baterijų ar elementų neto svoris neviršija 5 kilogramų.
  • Siųsti nepriimami įrenginiai su pažeistomis, sugedusiomis, perdirbtomis, restauruotomis ar dėl defektų iš apyvartos išimtomis ličio baterijomis ar elementais.
  • Elektroniniai prietaisai remontuoti siunčiami be ličio baterijų ar elementų.

Už siuntoje esančių ličio baterijų ar elementų identifikavimą bei pašto darbuotojui pateiktą teisingą informaciją, kad siunta atitinka keliamus saugumo reikalavimus, atsako siuntėjas.

Taip pat siuntėjas, – ar jis būtų elektroninius įrenginius pardavinėjanti el. parduotuvė, ar fizinis asmuo, – atsako ir už tinkamą siuntos supakavimą. Siuntos, kuriose yra prietaisų su ličio baterijomis ar elementais, turi būti supakuotos tvirtai, – kad prietaisas siuntoje nejudėtų ir būtų apsaugotas nuo atsitiktinio įsijungimo. Tokios pašto siuntos išorinė pakuotė turi būti tvirta ir stipri. Ant jos turi būti nurodyti siuntėjo kontaktiniai duomenys, kuriais būtų galima susisiekti, jeigu tokios pašto siuntos siuntimas būtų sustabdytas.

Daugiau informacijos apie pašto siuntų su ličio baterijomis ar elementais maitinamais prietaisais siuntimą galima rasti Lietuvos pašto internetinėje svetainėje www.lietuvospaštas.lt, dažniausiai užduodamų klausimų (DUK) sąraše.