Paštuose dovanojamos knygos mokyklų bibliotekoms

Knygos pateJau šeštą kartą vykstančioje Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamoje akcijoje „Knygų Kalėdos“ šiemet dalyvauja ir Lietuvos paštas. Pigiau įsigyti knygų ir jas padovanoti savo miestų ir miestelių mokyklų bibliotekoms galima visuose šalies paštuose.

„Akcija „Knygų Kalėdos“ mus moko ir skatina būti atsakingus už augančią jaunąją Lietuvos kartą. Tikiu, kad su knyga žmogus gali užaugti išmintingesnis, brandesnis ir sąmoningesnis.

Šiemet Lietuvos paštas, įsitraukęs į akciją „Knygų Kalėdos“, visus Lietuvos žmones kviečia dalytis knygų išmintimi. Šv. Kalėdų proga padovanokime naujų knygų mokyklų bibliotekoms!“, – sako Lietuvos pašto generalinė direktorė Lina Minderienė.

Šventiniu laikotarpiu šalies paštuose knygų galima įsigyti gerokai pigiau – nuolaidos nuo 20 proc. Nupirktą knygą reikės atiduoti pašto darbuotojui. Knyga bus paženklinta specialiu akcijos „Knygų Kalėdos“ lipduku ir padovanota miesto ar miestelio mokyklos bibliotekai.

Akcija „Knygų Kalėdos“ prasidėjo 2011 metais, kai šalies vadovė D. Grybauskaitė gavo vaikų iš Šiaulių P. Višinskio gimnazijos laišką su prašymu padovanoti naujų knygų jų bibliotekai. Sunkmečiu sumažintas valstybės finansavimas bibliotekoms apsunkino naujų, skaitytojams aktualių leidinių įsigijimą ir nuskurdino knygų fondus. Tąsyk „Knygų Kalėdos“ buvo visuomenės atsakas į situaciją sąmoningai dovanojant naujas, skaitytojų mėgstamas knygas miestų ir miestelių, mokyklų bibliotekoms ir visiems knygų mylėtojams. Per penkerius akcijos „Knygų Kalėdos“ metus šalies bibliotekoms padovanota per 172 tūkst. knygų.

Akcija „Knygų Kalėdos“ yra tapęs visuotiniu, knygų bičiulius visoje šalyje telkiančiu judėjimu. Knygas tradiciškai dovanoja šalies gyventojai, bendruomenės, verslo ir visuomeninės organizacijos, leidėjai ir rašytojai, užsienio šalių ambasados.
Šiais metais akcija „Knygų Kalėdos“ vyks iki sausio 6 dienos.

Daugiau informacijos apie akciją galima rasti internetiniame tinklalapyje www.knygukaledos.lt ir socialinėje paskyroje „Facebook“ @knygukaledos.