Pašyšių gyventojai mokėsi bendrauti be įtampos ir pykčio

4 pasysiu_biblioteka_paskaitaŠilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Pašyšių filiale kartu su rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuru surengtas susitikimas su VšĮ Individualaus augimo centro psichologe Lilija Vitkauskiene.  

Susirinkusieji sužinojo, kas yra psichologinė branda, kuo skiriasi brandi asmenybė nuo nebrandžios, kaip reikia bendrauti su savo vaikais, kad tarp jų ir suaugusiųjų nebūtų įtampos ir pykčių. Klausydami lektorės paskaitos „Kasdienybėje slypintis blogis”, analizuodami jos pateiktas gyvenimiškas situacijas dalyviai mokėsi pažinti save ir kitus, rasti atsakymus į rūpimus klausimus, suprasti savo poelgius, atsipalaiduoti. Atsipalaidavęs žmogus ne tik daugiau naujos informacijos įsimena, bet gali savikritiškai pažvelgti į tikrąjį save. Ne tokį, kokį įsivaizduoja, ar kokį norėtų save matyti, bet tokį, koks jis šiandien iš tikrųjų yra.

„Kokie mano norai, jausmai, svajonės? Kaip aš bendrauju su kitais? Ar aš priimu ir myliu save bei kitą žmogų tokį, koks jis yra? O gal esu linkęs kitus keisti pagal save, savo poreikius, kad tik man būtų patogiau?” – tokie klausimai buvo gvildenami paskaitoje.

Anot lektorės, kiekvienas žmogus – tai žvaigždė, o kiekviena žvaigždės viršūnė atitinka žmogaus kūno dalį, kurioje kaupiasi visos mūsų emocijos. Kūnas ir emocijos daro įtaką vienas kitam ir taip sukuriama darna. Svarbiausia yra darna su pačiu savimi. Dvi kojos – tai dvasinės vertybės (svajonės, tikslai, viltys) su atrama kūnui fizine ir dvasine prasme; galva – minčių centras; rankos – tai socialiniai santykiai su aplinkiniais ir žmogaus jausmai bei emocijos.

„Ar mokame pastebėti šalia esančio žmogaus kūno kalbą, ar mokame kartu su juo pasidžiaugti ir padėkoti šalia esančiam už paramą ir pagalbą? Juk dažnai žmogus įvertina tai, ką turėjo tik tada, kai to netenka. Jeigu žmogus ieško pagalbos ir ją priima, rezultatas būna”, – paskaitos metu kalbėjo psichologė L.Vitkauskienė.

Paskaitoje kalbėta, jog vyrai – konkretūs žmonės, moterys – kūrėjos su lakiausia fantazija, dideliais lūkesčiais, spalvingomis svajonėmis. Tad ir bendrą kalbą rasti tarp vyro ir moters yra sunku. Lektorė rekomendavo susirinkusiesiems paskaityti G.Chapmano knygą „5 meilės kalbos”, padedančią spręsti tarpusavio santykių problemas. Kiekvienas asmeniškai sužinojo, kokia yra jo meilės kalba ir kaip ją pritaikyti asmeniniame gyvenime, kad šeimoje būtų kuo mažiau pykčių ir kiekvienas eitų į kompromisą. Psichologė aiškino, kaip reikia pažinti ir suprasti tiek moteris, tiek vyrus, nes jie yra visiškai skirtingos asmenybės.

Tai padeda atrasti savo vietą gyvenime, padaryti jį džiugesnį, laimingesnį.

„Norint drąsinti, reikia įsijausti ir matyti pasaulį kito žmogaus akimis. Pirmiausia turime suprasti, kas svarbu kitam žmogui”, – teigė L.Vitkauskienė.

Lektorė linkėjo visiems atrasti širdžiai artimą veiklos sritį, kurioje jaustume pilnatvę, veiklą, kuri teiktų džiaugsmą ir verstų dažniau šypsotis. Tai gali būti maži dalykai, bet mūsų gyvenimas ir susideda iš jų. Kaip jūra susideda iš mažų lašelių, metai iš dienų, valanda iš minučių, taip ir mūsų laimė susideda iš kasdien patiriamų mažyčių džiaugsmų.