Pašyšių šventėje – pramogos vaikams ir talentų paieška (foto)

pasysiai e venckienePirmasis liepos savaitgalis tradiciškai buria draugėn susirinkti visą Pašyšių bendruomenę. Pašyšiškiai renkasi pasportuoti, pašokti, padainuoti, pasidžiaugti per metus nuveiktais darbais bei pasveikinti vieni kitus.

Šiemet bendruomenė šventėje „Švenčiame kartu“ linksminosi jubiliejinį – penktąjį kartą. Tad nenuostabu, jog būta ir naujovių.

Viena jų – linksmybių organizatoriai: iki šiol šventes organizavusi Pašyšių kaimo bendruomenė šiemet „vadeles“ perdavė neseniai įsikūrusiai asociacijai Pašyšių jaunimas, kuri nusprendė laikytis tradicijų ir šiųmetinį renginį skirti patiems mažiausiems – vaikams.

Jaunimas ėmėsi veiklos

Šiemet šventę organizuoti apsiėmė prieš pusmetį susikūrusi Pašyšių jaunimo asociacija. Pasak jos prezidento L.Venckaus, pagrindinė priežastis suburti jaunimą buvo paskata veikti, nes veikti turi ne tik Pašyšių bendruomenė, bet ir jaunimas. L.Venckus apgailestauja, jog įsitraukti į naują bendruomenę jaunimas neskuba, tačiau džiaugiasi, jog yra nemažai tų, kurie padeda ir neįstoję į ją.

Pašyšių bendruomenės pirmininkė Elena Venckienė sakė, kad Pašyšių jaunimo asociacija tapo pirmąja rajone, surengusi šventę visam kaimui. „Jaunimas lankė mokymus, patys parengė projektą ir gavo finansavimą. Linkiu jiems didelių svajonių išsipildymo, o mes visada pasirengę jiems padėti“, – kalbėjo pirmininkė.

Per pusmetį jaunimo bendruomenė atnaujino internetinę Pašyšių svetainę, įsirengė futbolo aikštę, patys padarė ir nudažė suolus prie fontano, padėjo kaimo vyrams įrengti lauko tualetus, sukrovė įspūdingą gegužinės laužą, išpuošė kaimą ir įrengė gėlynus.

Tačiau svarbiausiu darbu L.Venckus laiko būtent jaunimo subūrimą į šią naują bendruomenę. Vaikinas džiaugiasi, jog kol kas puikiai sekasi. Nuo šiol šventes organizuos būtent ši asociacija.

Daugiausia dėmesio – vaikams

Priešpiet dideli ir maži traukė savo jėgas išbandyti sportinėse varžybose. Vėliau prasidėjo programa mažiesiems pašyšiškiams. Pasipuošę vaikai itin gausiai rinkosi šventės aikštėje ir nekantriai laukė susitikimo su Kapitonu Flintu ir klounu. Sulaukę Flinto kvietimo dainuoti kartu, vaikai drąsiai pakilo nuo suolų ir pritardami puolė dainuoti, vėliau linksmai mankštinosi, šoko, gaivindamiesi taškėsi Kapitono atsivežtu vandeniu iš tolimųjų jūrų. Gerą nuotaiką kurstė ne tik klouno bei Flinto pokštai, bet ir dovanos, kurios atitekdavo aktyviausiems. Galiausiai iš šventės nė vienas neišėjo tuščiomis.pasysiai talentai rugile juste goda ingrida

„Stengiamės organizuoti daug veiklos vaikams, visuomet atsižvelgiame į juos. Visa diena skirta jiems, o vakaras – suaugusiesiems“, – sakė Pašyšių jaunimo asociacijos, surengusios šią šventę, prezidentas Laimonas Venckus.

Šventės proga Pašyšių bibliotekoje pirmą kartą surengta ir popietė „Atrask naujus kaimo talentus“. Čia susirinkusiųjų nebuvo daug, mat pašyšiškiai tuo metu rungėsi sportinėse rungtyse ir sukosi atrakcionuose. Tačiau dėl to kaimo talentai nosių nenukabino ir savo pasirodymus dovanojo vieni kitiems.

Bibliotekininkė Danutė Lisauskienė džiaugėsi visais, sutikusiais dalyvauti renginyje, ir neabejojo, jog Pašyšiuose yra ir daugiau talentų, kurie, galbūt, ryšis pasirodyti kitąmet, mat tokias popietes tikimasi organizuoti ir toliau.

Pašyšiškės Rugilė, Justė, Goda ir Ingrida dovanojo eilėraštį „Paukščiai“, kurį Rugilei grojant gitara, mergaitės išraiškingai padeklamavo. Savo kūrybos eilėraščiais džiugino ir jaunosios poetės Jovita Stonkutė ir Ingrida Ramanauskaitė.

Ona Miklovienė kukliai prisipažino, jog kuria daug, tik niekur nesireklamuoja. Moteris pirmą kartą viešai deklamavo savo eiles, todėl neslėpė jaudulio. Ona rašyti pradėjo prieš 11 metų – jau turi gausybę sąsiuvinių, pilnų poezijos. Kai kurias eiles moteris pavertė dainomis, tad klausytojams ir deklamavo, ir dainavo.

Sakmę apie Pašyšių kaimo atsiradimą papasakojo jos autorė Asta Stonkuvienė. Pasirodo, jog anksčiau Pašyšių vietoje buvo pelkynas. Žmonės buvę nepatenkinti gyvenimu pelkėje, todėl ėjo pagalbos prašyti pas pelkių dievą. Atėjusius du žmogelius pelkių dievas nusivedė į laukymę, pilną šaltinėlių. Žmogeliai niekaip neišsirinko, kurį šaltinėlį pasiimti. Vienas šaukė: „Šį“, kitas, santūresnis, ramino: „Ša!“. Pelkių dievas nusprendė padovanoti vieną šaltinėlį žmonėms ir liepė pavadinti jį Šyša, o prie Šyšos atsirado kaimas Pašyšiai.

Garbės knygoje – trys pašyšiškiai

Vakaro programą pradėjo mažasis skaitovas Žilvinas Venckus, išraiškingai padeklamavęs J.Marcinkevičiaus eiliuotą pasaką „Grybų karas“.
pasysiai vaikai su flintu
„Nėra blogo oro, yra tik blogas aprėdas, tai mes nusiausim batus ir pašoksim“, – skelbdama šventės atidarymą šypsojosi bendruomenės pirmininkė E.Venckienė, nepaisydama lietaus.

Seimo narys Kęstas Komskis gyrė naujuosius šventės organizatorius, dėkojo už tradicijų puoselėjimą ir linkėjo Lietuvos jaunimui grįžti į savo gimtuosius kaimus.

Juknaičių seniūnas Valentinas Dylertas į šventę atsivežė ir seniūnijos Garbės knygą. Ją papildė trijų pašyšiškių pavardės.
Pirmoji pasirašyti Garbės knygoje buvo pakviesta Stanislava Gečienė, Pašyšių medicinos punkto felčerė. Už meilę žmogui ir savo darbui pagerbta moteris negaili savo laiko ir visada yra pasiruošusi padėti.

Garbės knygoje įamžintas ir Vytautas Tribičius, buvęs Pašyšių tarybinio ūkio vyriausiasis buhalteris. Išėjęs į pensiją jis pradėjo tapyti, į paveikslus perkėlė nemažai kaimo vaizdų.

Garbės knygoje įrašytas ir Alfonsas Noreika, buvęs ilgametis Pašyšių mokyklos direktorius, kurio iniciatyva buvo pastatytas priestatas prie mokyklos, kad kuo daugiau vaikų galėtų mokytis arčiau namų.

Įteiktos padėkos ir kitiems nusipelniusiems kraštiečiams. Už profesinės patirties sklaidą ir pagalbą Pašyšių bendruomenei padėkota Dainorui Vladyčkai ir Kęstučiui Venckui, už lietuviško kaimo tradicijų puoselėjimą, pagarbą savo profesijai bei geranorišką pagalbą kaimo žmonėms – Stasiui Balčiauskui.

Švenčiančius pašyšiškius linksmino šokių kolektyvas „Juknaičiai“ ir folkloro ansamblis „Verdainė“. Vakare pašyšiškiai dainavo kartu su Egidijumi Sipavičiumi, Eugenijumi Ostapenko bei Ugne Pociute. Šventės kulminacija tapo tradicinis laužas „Sielos atgaiva“, kurio liepsnų šviesoje pašyšiškiai klausėsi gitarų muzikos ir dainuojamosios poezijos. Šventė baigėsi gegužine ir fejerverkais.

Daugiau nuotraukų albume joomplu:5837 joomplu:5849 joomplu:5845