Pašyšiuose – kūrybinės dirbtuvės

pasysiu biblioteka_suaugusieji_edukacinis1Išmokyti kuo daugiau rankdarbių technikų ir sudominti bibliotekos lankytojas – tokiu tikslu organizuojamos įvairios edukacinės veiklos suaugusiems. Tad ir papuošalų iš odos gaminimo edukacinis užsiėmimas „Moteriški niekučiai“, vykęs Pašyšių bibliotekoje, buvo viena iš kūrybinių ieškojimų „skrynelių“.

Pradžiamokslio pamokėlę apie darbą su oda vedė Šilutės pirmosios gimnazijos technologijų mokytoja, tautodailininkė Nijolė Titienė. Kurti gaminius iš odos yra išties įdomus užsiėmimas. Kūrybinių dirbtuvių metu Pašyšių moterys daug sužinojo apie odą, jos apdirbimo technikas, įvairių įrankių naudojimą bei gavo neįkainojamų patarimų.

Vėliau užsiėmimo dalyvės iš odos gamino papuošalus ir įvairius aksesuarus. Pirmai pažinčiai su oda pedagogė parinko vieną jų gamybos būdą – tūrinės formos išgavimą kaitinant formą. Tokiu būdu galima pasigaminti kelių sluoksnių gėlės, geometrinę ar bet kokią kitą išradingą formą. Šiuos aksesuarus galima panaudoti kaip segę, pakabutį ant kaklo, raktų, rankinės aksesuarą, plaukų, avalynės, drabužių dekorą, apyrankę ir kt.

Reljefiniai odos dirbiniai daromi iš natūralios odos, kai naudojant kartoną, medį ar kitas gamtines medžiagas iškeliamas reljefas. Šia technika gali būti kuriami įvairūs aksesuarai, būtent ši technika atsispindėjo ir Šilutės pirmosios gimnazijos mokinių dirbinių iš odos parodoje „Miniatiūros“. Pašyšių bibliotekos lankytojai su šios parodos eksponatais ir edukacinio užsiėmimo „Moteriški niekučiai“ metu sukurtais darbais gali susipažinti iki birželio 6 d.