Pašyšiuose skambėjo šventinės dainos ir liejosi padėkos

pasysiu svente publika DSCN0001„Ateik laukiamas, išeik mylimas”, – tokiu šūkiu praėjusį savaitgalį į savo kaimo šventę „Susirinkime visi” kvietė pašyšiškiai. Į tradicinį vasaros renginį sugužėjo ne tik vietos gyventojai, bet į svečius pašėlti, pabendrauti ir pasidžiaugti popiet išlindusia saule atvyko ir kaimynų bendruomenės. Linksmų žaidimų rate šėlo juknaitiškiai, usėniškiai, leitgiriškiai ir, žinoma, Pašyšių gyventojai.

Pasveikintos bendruomenės
pasysiai seniunas sveikina DSCN0054
Nors šventės scenarijų kaip reikiant pakoregavo nuo ankstaus šeštadienio ryto merkęs lietus, tačiau jis nuotaikos Pašyšių šventės dalyviams nesugadino. Nuo ryto užsukusieji į Pašyšius galėjo pajodinėti ant žirgų, parisnoti ant išdailintų ponių, o mėgstantieji rankdarbius buvo kviečiami į parodą, kuri atidaryta Pašyšių bibliotekoje. Pastarojoje Juknaičių ir Pašyšių moterys eksponavo savo išmoningus, subtilius ir su meile pagamintus darbus.

Tradiciškai pagrindinėje šventės dalyje šiemet didžiausias dėmesys buso skirtas bendruomenėms. Kad sušiltų atmosfera ir išsijudintų publika, bendruomenių atstovai pakviesti burtis į komandas, kurios varžėsi įvairiose linksmose rungtyse. Kam teko bėgti su lėkšte tarp kojų ir „vėdintis” nuo karščio, kam lįsti pro nepaklusnią virvę, o kai kas net turėjo čia pat suvaidinti spektaklyje „Krikštynos”.

Paskelbusi šventės atidarymą Pašyšių bendruomenės pirmininkė Asta Stonkuvienė pirmąjį tarti sveikinimo žodį pakvietė Seimo narį Artūrą Skardžių. Jis Pašyšių ūkininkams linkėjo gero oro ir gero derliaus, o paminėdamas, kad šie metai yra paskelbti Vietos bendruomenių metais, padėkojo bendruomenės pirmininkei už nuoširdų darbą, jai įteikė puokštę gėlių.

pasysiu svente rungtys DSCN9974Ir rajono meras Vytautas Laurinaitis kreipėsi į visas šventėje susirinkusias bendruomenes, pasidžiaugė entuziastingu renginio organizatorių darbu. Anot V.Laurinaičio, būtent kaimo bendruomenės nariai yra svarbiausia šalies pilietinės bendruomenės dalis, savo nuoširdžiais darbais stiprinanti savivaldą.

Meras padėkojo ir Pašyšių bendruomenės pirmininkei A.Stonkuvienei, ir  šventėje buvusiai Juknaičių bendruomenės pirmininkei Laimai Barkauskienei.

Pagerbti darbštūs pašyšiškiai

Gerų metų, tolerancijos, draugiškumo ir sveikatos šventės dalyviams – pašyšiškiams bei svečiams linkėjo Juknaičių seniūnas Alfredas Gaubys. Jis įteikė bendruomenei simbolinių dovanų ir apdovanojo vienus darbščiausių, daug metų nuoširdžiai besirūpinančius kaimo aplinkos grožiu, švara ir tvarka gyventojus Genę Rimkienę ir Valentiną Dumčių.

Nemažam būriui darbštuolių padėkos raštus įteikė Pašyšių bendruomenės pirmininkė A.Stonkuvienė. Užlipti į sceną ji kvietė buvusios Pašyšių mokyklos mokytojas Emiliją Danutę Šertvytienę, Ireną Bartkevičiūtę, Kristiną Skužinskienę, bibliotekininkę Danutę Lisauskienę, veterinarijos gydytoją Stasį Balčiauską, šv. Kalėdų proga kaimui eglutę padovanojusį Žydrūną Bagdoną, talentingąją mokinę, garsinančią kaimą savo pasiekimais Godą Vladičkaitę, penkiametį darbštuolį Nojų Juozapavičių, kuris prieš šventę padėjo išvalyti tvenkinį, buvusiąpasysiu svente jaunimas DSCN0038 pienininkę, dalijančią gyventojams šypsenas ir gerą nuotaiką, Zosę Agintienę bei rėmėjus ir šventinių renginių organizatorius: Danutę Adomavičienę, Liną Čemerkienę, jaunuosius pašyšiškius Edviną Kumžą ir Giedrių Stonkų, kurie paruošė aplinką meškeriojimo varžyboms, bei stipriausios rankos konkurso organizatorių Vaidotą Austyną.

Šventinio vakaro metu pasveikinti ir patys jauniausi kaimo gyventojai – 7 naujagimiai. Atsiimti sveikinimų ir vietos verslininko Vygando Vilkiaus įsteigtų kraitelių buvo pakviesti Gintarė Bernotaitė su tėveliais Simona ir Mariumi, Matas Šiaudvytis su tėveliais Justina ir Vidu, Elija Venckutė su tėveliais Modesta ir Laimonu, Lėja Pociūtė su tėveliais Reda ir Mariumi, Olivija Urbytė su tėveliais Eugenija ir Tomu, Gustas Stankevičius su tėveliais Ilona ir Stasiu bei Milana Nikelytė su tėveliais Evelina ir Roku.
Pašyšių kaimo šventėje koncertines programas pristatė vestuvių muzikantai, Saugų moterų vokalinis ansamblis „Artuma” ir jaunoji dainininkė Violeta Vilniškytė. O temstantį vakarą apšvietė bei susirinkusiuosius pabendrauti, pašokti ir pailsėti nuo darbų į gražų ratą sukvietė uždegtas laužas.