Pašyšiuose – Tarptautinė teatro diena

pasysiu biblioteka_teatro_diena4Laimutės Barkauskienės iniciatyva atgimęs Juknaičių mėgėjų dramos teatras jau šeštus metus džiugina ir kraštiečius, ir kitų rajonų gyventojus. Šis draugiškas, šmaikštus 10 žmonių kolektyvas yra daugelio švenčių dalyvis, savo kūryba suteikiantis prasmingų akimirkų žiūrovams. 2014 m. respublikinėje teatrų šventėje „Atspindžiai” kolektyvas įvertintas 4-ąja Lietuvos nacionalinio kultūros centro kategorija. Nuo pat teatro atkūrimo pradžios spektaklius režisuoja Dalia Minkevičienė.

Pasitinkant Tarptautinę teatro dieną, Juknaičių mėgėjų  dramos teatras „Motyvas” Pašyšių bibliotekoje pristatė naujausią spektaklį – komediją „Bobutės susipyko”. Pjesę 1936 m. parašė K.Čiplys-Vijūnas, autorius kūrinį vadina ne pjese ar komedija, bet vaidinimu tik sodžiui. Jame  pasakojamas Lietuvos kaimo gyvenimas, pajuokiamas senasis kaimas, parodoma, kaip apkalbos gali sugadinti kaimynių santykius. Gyvena dvi draugiškos kaimynės Rožė ir Anelė viena su kita viskuo pasidalindamos. Trečioji kaimynė Elzė vienai apie kitą primeluoja ir jas supykdo. Rožė supyksta ant Anelės už tai, kad ši pasakė, jog Rožė nešvari ir netvarkinga šeimininkė, kad negražus jos vaikas, kad Anelė prispjovusi į jos dubenį. Anelė supyksta ant Rožės už tai, jog ši pasakiusi, kad Anelė gaminanti prastus sūrius, vištos mažus kiaušinius dedančios. Dar, lyg tyčia, atsitinka nesėkmės ūkiuose – Anelės paršas įšoka į Rožės daržą ir nugraužia buroką, o Rožės ožka Anelės darže nugraužia kopūstą. Kaimynės už šmeižtą ir gyvulių padarytus nuostolius paduoda viena kitą į teismą. Spektaklį stebintiems žiūrovams ir juokinga, ir graudu matyti kaimo gyvenimo peripetijas.

Kūrinys ypač atitinka nūdieną – vyksta rietenos dėl smulkmenų. Žiūrint spektaklį nekartą salėje skambėjo juokas, o teismo scenos metu žiūrovai tapo spektaklio dalimi. Pagrindinis tokių pasirodymų tikslas yra sukelti žiūrovams emocijas, tai puikiai pavyko „Motyvo” kolektyvui.

Bibliotekininkė pasveikino aktorius su artėjančia Tarptautine teatro diena,  pasidžiaugė, kad kolektyvas jau antrus metus aplanko Pašyšius. Visi atsisveikino su pakilia nuotaika, dėkojo teatro trupei už puikiai praleistą laiką.