Pataria žolininkas Virgilijus Skirkevičius: Vaistažolių arbatose slypi nematoma jėga

Skirkevicius2  A.imulynaits nuotrVaistininkas Virgilijus SKIRKEVIČIUS rekomenduoja dažniau pasimėgauti vaistažolių arbatomis, tačiau priduria, kad arbatą galima paruošti ne tik iš vaistažolių, o net iš chrizantemų ar rožių.

Visiems arbatų mėgėjams siūlo nepamiršti, kad reikalingiausi vaistai visuomet yra šalia mūsų.

Chrizantemų ir rožių arbatos gydo sielą ir kūną

„Visi pasaulio augalai gali būti naudojami žmogui gydyti. Puošniosios chrizantemos, nesvarbu, kokio žiedų atspalvio, stipriną regėjimą, įeina į daugelio vaistažolių mišinių sudėtis regėjimui gerinti“, – patikino vaistininkas.

Kiekvienas gali pasigaminti gardžią chrizantemų žiedų arbatą:

2 arbatiniai šaukšteliai žiedlapių užplikomi 1 stikline karšto vandens, keliolika minučių palaikius, galima mėgautis puikiu ir skaniu gėrimu.
IrregularIncurveChrysanthemumLg
Pyktis ar susierzinimas išgėrus šios arbatos lyg lengva ranka nuimamas, ypač jei toks nuotaikų svyravimas susijęs su menstruacijų ciklu.

V.Skirkevičius pasakoja, kad Rytų medicinoje teigiama, jog chrizantemos veikia ne tik žmogaus kūną, bet ir dvasią. Ši gėlė padeda žmogui atsisakyti užplūdusio egoizmo.

„Jei ragausite iš šių gėlių pagamintos arbatos, pajusite malonų saldaus ir kartaus skonio mišinį, tai suteiks spindėjimą jūsų akims, geriau matysite, o gal ir suprasite gyvenimą. Nešdami savo mirusiems artimiesiems vadinamąją Vėlinių gėlę, gal iš tikro gydome savo egoizmą, suvokdami šito gyvenimo trumpalaikiškumą“, – svarstė vyras.

Nusijuokęs pamini ir kitas švenčių gėles – rožes, kurios taip pat yra vaistai. Atveria paslaptį, jog jei rožės spygliai gali sužeisti minkštuosius odos audinius, tai patrynus pažeistas vietas sutrintais iki sulčių išsiskyrimo jos žiedlapiais bus išvengta infekcijos.

„Ši gėlė ir žeidžia, ir gydo“, – šypsojosi vaistininkas. Šviežius rožių žiedlapius palaikius meduje gydomi gerklės uždegimai ir žaizdelės burnos ertmėje. Žiedlapių arbatos suteikia daug energijos širdies raumeniui, atpalaiduojančiai veikia kraujagysles, sumažina kojų patinimus, atsirandančius dėl širdies veiklos nepakankamumo.

Patarimai

* Skoniui pagerinti į vaistažolių arbatą galima įdėti cukraus ar medaus silpniems, po operacijų išsekusiems ligoniams.

* Cukraus vengti visiems, o ypač – hiperaktyviems vaikams.

* Medumi saldinti tik tada, kai arbatos karštis jau pakenčiamas burnos gleivinei.

* Perkaitintas medus gali būti net kenksmingas sveikatai.

* Vaistažolių arbatos gydymo tikslais geriamos 21 dieną.