Pateiktas kvietimas paramai saulės jėgainių statybai gauti

Saulės jėgainės

Lietuvos gyventojai ir verslo bendrovės yra pakviesti gauti paramą saulės jėgainėms statyti. Paraiškos paramai gauti turi būti pateiktos iki šių metų liepos 1 dienos. Šiam kvietimui keliomis dešimtimis eurų padidinta galimos gauti paramos suma už vienos kilovatvalandės galią, jeigu jėgainė sieks iki 10 kilovatvalandžių.

UAB „Energetikos objektų statyba“ direktorius Audrius Endzinas mano, kad dabar yra pats palankiausias laikas mažų saulės jėgainių statytojams. Jeigu suspės paraiškas užpildyti iki liepos 1 dienos, tai trijų kilovatų galios saulės jėgainės statytojui gali pakakti tik 1 tūkstančio eurų savo lėšų. Panašią sumą jis gautų paramos lėšų, o dar trečią tūkstantį eurų – su banko kredito sutartimi. Bankui kreditą galima atiduoti iš sutaupytos elektros energijos lėšų.

Per bendrovės veiklos dešimtmetį , statant saulės jėgaines, tokių puikių sąlygų, pasak A. Endzino, dar nebuvo.
Tapo švarios energetikos sodybos šeimininkais

Rusnės saloje, Skirvytėlės kaime, ant Pakalnės upės kranto jau 15 metų stovi visus mūsų krašto etnokultūros požymius turinti sodyba. Jos šeimininkai Violeta ir Kęstutis Demereckai turi butą ir Klaipėdoje, tačiau apie 10 metų jau yra tikri rusniškiai, nes šioje sodyboje praleidžia daugiausia laiko.

Abu vieningai per dešimtmetį suprato, kad dyzelino katilas nėra panacėja, todėl dabar šildosi krosnį kūrendami malkomis. Įdomu, kad visi šeimos vaikai ir netgi kaimynystėje gyvenantis Kęstučio brolis palinko į sveikos energetikos pusę ir savo namuose turi po saulės energetikos jėgaines. Taigi, ir Violeta su Kęstučiu jau antrą savaitę naudojasi 5 kW galios saulės jėgaine, kurią pastatė ir visus reikiamus dokumentus paramai gauti bei naudotis elektros energijos linijomis sutvarkė UAB „Energetikos objektų statyba“. Jie jau tvirtai sako, kad dabar yra šiuolaikiško kaimo sveikos energetikos sodybos šeimininkai.

Yra daugiau naujienų

A. Endzinas aplankęs V. ir K. Demereckus, kartu pasidžiaugė, kad jų saulės jėgainė puikiai veikia. Saulės ir šviesos dabar netrūksta, todėl skaitikliai sukasi kaupdami atsargas rudens ir žiemos laikui.

Pasak K. Demerecko, jų šeimos ūkis dabar elektros energijos suvartoja mažai. Namuose susuktos taupiosios lemputės, ne tiek daug energijos reikia šaldytuvui ar virduliui.
A. Endzinas patarė, kad jeigu prireiktų, dalį sukauptos ir nepanaudotos elektros energijos Demereckai gali sunaudoti ir kitame, nuosavame bute, kad ir Klaipėdos mieste.

Ragina pasinaudoti lengvatomis

Norintiems statyti naujas saulės jėgaines iki 10 kW galios ir pasinaudoti daliniu banko finansavimu, pasak A. Endzino, dabar yra tikrai palankus metas. Pateikus prašymą iki liepos 1 dienos, valstybės parama sieks 380 Eur už vienos kilovatvalandės galią. Tokius planus įgyvendinti žmonės gali pasinaudodami savo sukauptomis lėšomis ir dalimi lėšų iš banko. Taigi nuosavų lėšų statant saulės jėgainę pakanka tik turint sukaupus bent vieną trečdalį sumos.

Daugiau tikslesnės informacijos apie kvietimą saulės energijos elektrinių statybai ir galimą gauti paramą galima rasti www.apva.lt, arba paskambinus telefonu 8 655 41321, į UAB „Energetikos objektų statyba“.