„Pati galingiausia aiškiaregė“ už velnio išvarymą liepė sudeginti 999 eurus

degina eurusPrieblanda, žvakės kaip kapinėse, stiklinė, dubenėlis vandens ant stalo ir iš juodo kiaušinio išlindusi gyvatė – tai „galingiausios aiškiaregės“ burtai, kuriuos patyrė viena šilutiškė.„Šilutės naujienoms“ ji pasakojo, kad du apsilankymai pas šią būrėją jai ir jos sūnui kainavo 230 eurų. Laimei, šilutiškiai laiku atsipeikėjo ir už piktosios dvasios išvarymą nepuolė deginti 999 eurų, kaip jiems siūlė aiškiaregė.

Į redakciją užsukusi moteris savo patirtimi pasidalijo todėl, kad nori, jog kiti būtų budresni ir nepatektų į tokias pinkles. „Tiek daug esu girdėjusi apie panašius dalykus, ir atrodė, kad viską žinau, tačiau ir pati papuoliau į tokią situaciją, kur emocijos užtemdė sveiką protą“, – pasakojo ji.

Pasiūlė deginti pinigus

Šilutiškių pažintis su „pačia galingiausia aiškiarege“ prasidėjo, kai moters sūnus pamatė skelbimą laikraštyje. Vyriškis nusprendė išsiburti ir pirmą kartą pas būrėją  nuėjo vienas. Tačiau tąkart išgirstos žinios anaiptol nenudžiugino, būrėja pasakė, kad jam viskas bus blogai: iširs šeima, darbai slys iš rankų, nesiseks vaikams. Taip yra todėl, kad neva viena iš jo giminės linijų yra prakeikta. Tačiau būrėja pasiūlė ir išeitį – apsilankyti dar kartą ir už 200 eurų „nuimti“ prakeiksmą.

Už pirmą apsilankymą vyriškis sumokėjo 30 Eur ir iš tiesų pradėjo svarstyti, kad su juo kažkas negerai.

Kadangi būrėja savo pranašystes kalbėjo vyrui nesuprantama kalba, o vertėja viską vertė į rusų kalbą, jis nusprendė antrą kartą pas būrėją nueiti su mama, kuri gerai kalba rusiškai (pats rusiškai sunkiai suprato).

Sūnaus papasakotais įspūdžiais apie tai, kad galbūt su jų gimine kažkas negerai, patikėjo ir vyriškio mama. Todėl sutiko pagelbėti sūnui ir kartu eiti pas būrėją.

Prabangiame, itin tvarkingame bute būrėja laukė ant stalo prisidėliojusi daug žvakių, dubenėlį vandens, stiklinę, naminį vištos kiaušinį. Ant kiaušinio liepė užsirašyti savo vardus. Tada, šilutiškės žodžiais sakant, pradėjo kažką burbuliuoti, vis rankšluostį ant stalo pamaigydama. Kiaušinį pridėjo tai prie pačios moters, tai prie jos sūnaus ir būrė, kad visos piktosios dvasios iš jų į tą kiaušinį išeitų.

„Abu ir tikėjom, ir netikėjom, bet tuo metu kunkuliuoja emocijos, būrėja įtaigiai ir daug kalba, žiūri į akis, maskatuoja rankomis“, – per seansą patirtus įspūdžius pasakojo moteris.

Vėliau aiškiaregė būrė užsikišusi žvakes už nugaros. Iš už nugaros ji išsitraukė ir kiaušinį, bet nuo jo jau buvo „nusiplovę“ vardai, tad šilutiškiai tušinuku juos turėjo užsirašyti iš naujo. „Vėliau šiek tiek pralupo kiaušinį, o jis viduje – juodas. Taukšt tą kiaušinį į stiklinę, užmetė rankšluostį, o kai atidengė – ten toks lyg sliekas, lyg gyvačiukė guli. Viskas taip greit vyko, kad gerai nespėjau įsižiūrėti“, – pasakojo ji.

Tik vėliau šilutiškė suprato, kad tokias gumines gyvatėles anksčiau yra pirkusi vaikams…

Po to „aiškiaregė“ klientams pranešė, kad jau reikia nebe prakeiksmą nuimti, bet velnią išvaryti. Už tai reikia kažką paaukoti, nes kitaip nelabasis neatstos. „Ar paaukosite už tai savo vaikų sveikatą?“, – baugino ji.

Kad taip nenutiktų, vėl pasiūlė išeitį, tik šįkart gerokai brangesnę – reikėtų sudeginti 999 eurus. Šilutiškiai pasakė, kad tokių pinigų neturi. Tada būrėja pranešė gerą žinią: neva ji su piktąja dvasia susiderėjo, ir ši sumą sumažino iki 660 eurų. Dar sakė, kad pinigus šeima gali atnešti būrėjai, bet gali sudeginti ir namuose, o pelenus išpilti į vandenį.

Kai moteris suabejojo tokiais burtais ir savo sūnui kumštelėjo į pašonę, būrėja jam pasakė, kad ir jo mama velnio apsėsta.

Laimei, šilutiškiai laiku atsipeikėjo ir tų 660 eurų nepaaukojo piktajai dvasiai, tačiau už būrimo seansą su žvakėmis ir kiaušiniu sumokėjo 200 Eur.

Ragina neprarasti sveiko proto

Dar praėjusių metų rugsėjo mėnesį Teisingumo ministerija išplatino pranešimą, kuriame raginama burtininkų paslaugomis besinaudojančius žmones neprarasti sveiko proto.

Žmonės, nusprendę pasinaudoti ekstrasensų, astrologų, numerologų, parapsichologų, būrimo salonų ir kitomis magijos paslaugomis, turėtų kritiškai vertinti tokias paslaugas.

Pranešime teigiama, kad magijos paslaugų teikėjų gebėjimai nėra patvirtinti mokslo, o magijos paslaugos dažniausiai teikiamos nežadant absoliučiai užtikrinto rezultato. Todėl dažniausiai nėra įmanoma įvertinti tokių paslaugų kokybės. Tačiau asmuo, nusprendęs naudotis magijos paslaugomis, turėtų žinoti svarbiausias savo, kaip vartotojo, teises.

„Magijos paslaugos yra susijusios su patiklumu ir kai kurių žmonių keistais įsitikinimais. Įsitikinimų demokratinė valstybė negali varžyti. Tokios paslaugos yra įteisintos ir daugelyje demokratinių užsienio šalių. Tačiau žmonės, prieš kreipdamiesi į magus ir jiems mokėdami didžiulius pinigus, turėtų dar sykį apsvarstyti, ar iš tiesų burtų pagalba galima pakeisti likimą“, – minėtame pranešime sako teisingumo ministras Juozas Bernatonis.

Magijos paslaugų teikėjai, kaip ir kiti verslininkai, turi būti įregistravę (įsteigę) savo veiklą. Šias paslaugas gavę žmonės turėtų paprašyti, kad būtų išduotas kasos aparato kvitas ar kitas paslaugos teikimą patvirtinantis dokumentas (tai yra įrodymas, kad naudojotės teikiama paslauga).

Paslaugos teikėjas prieš sudarant sutartį turi suteikti išsamią informaciją apie šios paslaugos teikimo sąlygas, nurodyti paslaugos galutinę kainą, teikimo terminus ir galimas pasekmes.

Atkreiptinas dėmesys, kad tarp paslaugos teikėjo ir vartotojo gali būti sudaryta ir rašytinė paslaugų teikimo sutartis, nors nei Civilinis kodeksas, nei kiti teisės aktai nenumato privalomo rašytinės sutarties sudarymo dėl šios srities paslaugų. Tokioje sutartyje galima numatyti, kokios paslaugos vartotojui bus teikiamos, taip pat numatyti sąlygas, kuomet vartotojui turi būti grąžinami visi ar dalis sumokėtų pinigų (pavyzdžiui, neišsipildžius pranašystei ar nesulaukus pažadėtos konkrečios sėkmės).

Magijos paslaugos teikėjas taip pat neturi teisės daryti įtakos vartotojo apsisprendimui nesąžiningais būdais – tai draudžia Nesąžiningos komercinės veiklos vartotojams draudimo įstatymas. Šis įstatymas draudžia klaidinančią ir agresyvią komercinę veiklą. Pavyzdžiui, jei burtininkas tvirtina, jog nenupirkus jo paslaugų vartotoją ištiks nelaimė, tai yra akivaizdi agresyvi komercinė veikla. Siekdamas išvengti nelaimės, kuria burtininkas pagrasino, vartotojas gali pirkti paslaugas už didelius pinigus, ko turbūt nedarytų kitomis aplinkybėmis.

Taip pat primintina, kad magijos paslaugos nėra gydymas ar sveikatos priežiūra. Medicininio gydymo, paskirto licenciją asmens sveikatos priežiūros veiklai turinčioje gydymo įstaigoje, nereikėtų iškeisti į magijos paslaugas. Asmeniui, bandančiam priversti kitą asmenį atsisakyti medicininio gydymo ir pasikliauti maginiu, gali grėsti ir baudžiamoji atsakomybė.