Patikrinimai dėl nelegalių prekių apyvartos surengti ir Šilutėje

Nelegali prekyba. / Asociatyvi Tauragės apskrities VPK nuotr.Trečiadienį Tauragės policijos pareigūnai, vykdydami nelegalių prekių apyvartos kontrolę, patikrino ir turimą informaciją apie neteisėtą disponavimą akcizinėmis prekėmis Šilutėje. Apsilankę I.T. namuose, pareigūnai rado ir paėmė 23 pakelius nelegaliai laikomų cigarečių.

Policija primena, kad naminės degtinės, raugo ar kitų namų gamybos alkoholinių gėrimų laikymas, gabenimas ar realizavimas užtraukia baudą iki 1500 litų, jeigu tai neužtraukia baudžiamosios atsakomybės.

Nedenatūruoto ar denatūruoto etilo alkoholio ar jo skiedinių gaminimas, laikymas, gabenimas ar pardavimas, užtraukia baudą iki 2000 litų, jeigu tai neužtraukia baudžiamosios atsakomybės.

Akcizais apmokestinamų prekių gabenimo, laikymo, naudojimo ar realizavimo tvarkos pažeidimas, priklausomai nuo prekių vertės, gali užtraukti baudą iki 20 000 litų su transporto priemonės, kuria prekės buvo gabenamos konfiskavimu.

Gyventojai apie nelegalią prekybą gali pareigūnus informuoti:

  • policijos budėtojų telefonu (8 446) 20 270;
  • bendruoju pagalbos telefonu 112;
  • anoniminiu policijos pasitikėjimo telefonu (8 446) 61 952.

Apie teisės pažeidimus policijai pranešti galima ir naudojantis elektroninių paslaugų sistema „E-policija“ (adresas internete www.epolicija.lt).

Sistema suteikia galimybę teikti pareiškimus prisiregistravus, t. y. save identifikuojant, ir anonimiškai, taip pat siųsti trumpąjį SMS, daugiaformatį MMS pranešimą mobiliuoju telefonu numeriu +37061434567 arba elektroninį laišką adresu epolicija@policija.lt.

Gyventojai turėtų atminti, kad policijos elektroninių paslaugų sistema „E-policija” nėra skirta skubiajai pagalbai gauti.