Patvirtinta mero regalijų naudojimo tvarka

Mero regalijosSavivaldybės mero regalija – sidabrinė grandinė su Savivaldybės herbu – yra pagaminta 1998 m. kauniečio menininko Jono Glemžos ir pirmą kartą buvo uždėta merui Šarūnui Laužikui Šilutės rajono 3-iojo šaukimo tarybos 19-ajame posėdyje, įvykusiame 1998 m. gruodžio 30 dieną. Regalija kainavo 7 000 litų.

Per visą laiką iki praėjusio ketvirtadienio savivaldybės Tarybos posėdžio nebuvo oficialiai patvirtintos tvarkos, kaip mero regalioja turi būti naudojama, saugoma ir perduodama.

Dabar savivaldybės Taryba nustatė regalijų naudojimo tvarkos aprašą.

Taigi nurodoma, kad savivaldybės mero regalija – simbolinis valdžios ir atsakomybės ženklas, nekasdienių savivaldybės mero pareigų atlikimo ir iškilmių atributas.

Išrinktam Savivaldybės merui regaliją įteikia vyriausias pagal amžių Šilutės rajono savivaldybės tarybos narys pirmojo Tarybos posėdžio metu.

Savivaldybės mero regalija nešiojama:

* oficialių ceremonijų ar iškilmių metu, norint išlaikyti istorinį tęstinumą turinčias Lietuvos valstybės ir savivaldos tradicijas,
* švenčių, renginių ar oficialių priėmimų metu, kai atstovaujama Šilutės rajono savivaldybei,
* vizitų ir išvykų metu reprezentuojant Šilutės rajono savivaldybę, iškilminguose Tarybos posėdžiuose.

Savivaldybės mero regalija nešiojama tik vilkint oficialią, dalykinę aprangą, pagarbiai laikoma ir saugoma mero darbo kabinete.

Naujiena yra ta, kad pasibaigus savivaldybės mero įgaliojimams, jam  prisiminimui bus įteikiamas „Mero ženklas“ – įrėminta medaliono kopija. Už „Mero ženklą“ bus apmokama iš mero fondo lėšų ir jį buvusiam merui įteiks Tarybos posėdyje vyriausias pagal amžių Tarybos narys. „Mero ženklas“ tam pačiam žmogui gali būti įteikiamas tik vieną kartą.

Savivaldybės Komunikacijos skyriaus vedėjo Romualdo Eglinsko duomenimis, „Mero ženklo“ gamyba gali kainuoti apie 200 eurų.