Paukščių dieną vaikai rinko vietas šimtams naujų inkilų

naumiestis inkilaiPrie Šilutės ligoninės esančiame Tūkstantmečio parke, kuriame auga tūkstantis raudonųjų ąžuolų, šį pavasarį apsigyvens 40 naujakurių – tiek naujų būstų zylėms ir varnėnams įkėlė Šilutės urėdijos darbuotojai, pakvietę į pagalbą didelį būrį darželinukų.

Pirmadienį vykusi inkilų kėlimo akcija nuvilnijo per visą Lietuvą. Ji buvo skirta jubiliejinei Paukščių dienai paminėti. Paukščių dieną, kurios metu keliami inkilai, prieš 90 metų inicijavo prof. Tadas Ivanauskas.

Tūkstantmečio parko inkilais rūpinosi darželinukai

Pasak Šilutės urėdo Stepo Bairašausko, visų Šilutės girininkijų miškininkai Paukščių dienai padarė apie 250 inkilų ir pakvietė į jų kėlimo šventę moksleivius iš aplinkinių mokyklų. Vaikai irgi atsinešė savo padarytų inkilėlių, tad Šilutės rajone šį pavasarį naujus namus turės ne vienas šimtas paukščių šeimų.
inkila kelia
Prieš 14 metų sodintame Šilutės Tūkstantmečio parke, dabar tapusiame vešliu, kol kas aidėjo ne paukščių balsai, o vaikų džiaugsmo šūksniai, kai miškininkai paragino parinkti, kokį inkilėlį kokiame ąžuoliuke norėtų pakabinti, kai auklėtojos leido pernykščių lapų krūvose pažaisti „lapų karą“.

„Pušelės“ ir „Ąžuoliuko“ šešiamečiai rimtai diskutavo, kokie paukšteliai galėtų apsigyventi inkiluose. Jų manymu, nauji nameliai tiktų ne tik zylutėms, bet ir kregždutėms, ir gegutėms, ir net varnoms…

Atskirai eksponuotas ypatingas inkilas. Tai šilutiškės Jolantos Martinkienės padarytas, samanomis, kankorėžiais apkaišytas inkilas.

Martinkai ne vienerius metus dalyvauja gražiausių inkilų konkursuose ir laimi prizus. Prieš porą metų urėdijos surengtam konkursui antroko sūnaus Arvydo pristatytas inkilas – malūnas buvo pripažintas meniškiausiu. Prieš 4 metus trečiokė dukra Silvija gavo prizą už originaliausią inkilą. Šįkart Arvydas vėl demonstravo originalų mamos kūrinį ir sakė, kad jis, kaip ir anksčiau pagaminti, papuoš vyriausiojo brolio sodybą Anglijoje.

Akcijoje dalyvavusi rajono merė Daiva Žebelienė ir Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus dėkojo miškininkams ir vaikams už iniciatyvą.

Po smagaus pavasarinio darbo vaikai vaišinosi rusniškio Algio Dirsės išvirtu troškiniu.

Paukščių laukia ir mokinukai

Inkilų kėlimo šventę surengė ir Žemaičių Naumiesčio girininkija, čionykštė mokykla – darželis, gimnazija bei seniūnija. Pasak seniūnijos specialistės Vaidilutės Dūdienės, Žaliajame bikavenai inkilaikalne bei Dariaus ir Girėno parke įkelta per 20 inkilų, kuriuos padarė miškininkai ir moksleiviai.

Parskrendančius paukštelius kasmet pasitinka ir Bikavėnų pradinės mokyklos mokiniai, mokytojai, bibliotekininkė Daiva Puidokienė. Šiemet kartu su tėčiais vaikai padarė 15 inkilų, papuošė savo piešiniais. Vaikai rašė eilėraščius, dainavo ir kvietė paukštelius greičiau sugrįžti į gimtuosius kraštus.inkilai silute martinkus

Mokytoja Valentina Jasaitienė pasiūlė vaikams parašyti mažus laiškučius paukščiukams „Sugrįžk, čiulbuonėli“. Vaikai su gražiais palinkėjimais juos sudėjo į savo inkilėlius.

Bibliotekininkė vaikams papasakojo apie paukščių migravimą į šiltuosius kraštus, buvo prisimintos varnėnų, pempės, gandrų ir kitų paukščių grįžimo dienos. Medžiai mokyklos teritorijoje pasipuošė naujais nameliais paukščiams ir dabar vaikai laukia, kuriame namelyje greičiausiai apsigyvens varnėnai.