Paukščių gripo atvejų statistika neramina

antys1 0Europos veterinarijos specialistus vis labiau neramina pasireiškiantys vis nauji paukščių gripo atvejai. Europos Sąjungos (ES) valstybėse šiais metais jau užregistruoti 196 šios ligos atvejai laukinėje faunoje ir 88 protrūkiai naminių paukščių laikymo vietose.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba gavo informaciją iš Lenkijos kolegų apie praeitą savaitę nustatytą aukšto patogeniškumo H5N8 paukščių gripo protrūkį naminių paukščių laikymo vietoje. Ūkyje sunaikinta daugiau kaip 1,8 tūkst. penimų žąsų. Lenkijos veterinarijos specialistai atlieka epizootinį tyrimą, aiškinasi, kaip virusas galėjo patekti į šį ūkį. Lenkijoje tai pirmas protrūkis paukščių laikymo vietoje, tačiau šiais metais buvo užregistruoti 3 laukinių paukščių gripo atvejai.

2016 m. Europos valstybėse laukinėje faunoje paukščių gripo atvejai nustatyti: 79 – Šveicarijoje, 63 – Vokietijoje, 26 – Danijoje, 13 – Olandijoje, po 3 – Austrijoje ir Lenkijoje, po 2 – Kroatijoje, Rumunijoje, Suomijoje ir Prancūzijoje, 1 – Švedijoje.

Naminių paukščių laikymo vietose šiais metais ligos protrūkiai registruoti: 43 – Vengrijoje, 23 – Prancūzijoje, 12 – Vokietijoje, po 2 – Italijoje ir Austrijoje, po 1 – Lenkijoje, Švedijoje, Olandijoje, Austrijoje ir Danijoje.