„Paukščių kelią“ pažinti padės išmanusis gidas: atkakliausių lauks dovanos 

Kelionės yra puiki dovana. Keliaudami patiriame naujų įspūdžių ir atradimų. Galime žavėtis kraštovaizdžiais, pažinti kraštą, kultūrą, žmones, stebėti gamtą ir paukščius.

O ar žinojote, kad aktyviai keliaudami po Šilutės ir Neringos kraštą galite gauti dar vieną dovaną – knygą „Lietuvos paukščių pažinimo vadovas“? Tereikės mobiliosios programėlės „Paukščių kelias“, kuri sukurta lyg išmanusis gidas, ir prizas beveik garantuotas!
Unikalaus projekto „Pažink Pamario kraštą keliaudamas paukščių keliu“ organizatoriai pasirūpino, kad jums ne tik nereikėtų sukti galvos dėl kelionių maršrutų, bet ir žadėtąją dovaną galėtumėte gauti lengvai ir paprastai. Parsisiuntę mobiliąją programėlę „Paukščių kelias“, galėsite rinktis iš įvairių maršrutų, kurie nuves jus į skirtingas išskirtinio grožio vietas. Tose vietose rasite ir galėsite nuskenuoti QR kodą, kuris atvers galimybę programėlėje žaisti paukščių paieškos žaidimą. Surinkę bent devynių paukščių kolekciją jau galėsite vykti atsiimti savo prizo, todėl namo grįšite ne tik sukaupę naujų įspūdžių, bet ir gavę prasmingą dovaną – knygą apie Lietuvos paukščius.
Štai ką turite padaryti, kad jūsų kelionę vainikuotų ne tik įspūdžiai, bet ir puikus prizas.
1. Nuspręskite, į kurį regioną vyksite, ir parsisiųskite mobiliąją programėlę 
Nusprendę aplankyti Pamario kraštą, jūs turite galimybę vykti į Šilutės arba Neringos regionus. Iš „Google Play“ arba „App Store“ parsisiuntę mobiliąją programėlę „Paukščių kelias“, rasite keletą siūlomų maršrutų. Taip sutaupysite laiko, nereikės kelionės planuoti patiems. Jei nuspręsite vykti į Šilutės regioną, galėsite rinktis iš trijų maršrutų – „Sala“, „Jūriniai ereliai“ arba „Potvynis“. Pasirinkę Neringą, keliaukite maršrutais „Už jūrų marių“ arba „Sengirė“. Projekto kūrėjai pastebi, kad pabandę taip keliauti sustoti nebegali. Kas žino, gal būtent jums pavyks pamatyti viską, ką šiuose maršrutuose siūlo gamtos gidai ir ornitologai.
2. Pasirinkę maršrutą, keliaukite aplankyti siūlomų gamtos objektų 
Intriguojantys ir susidomėjimą keliantys maršrutų pavadinimai žada daug kvapą gniaužiančių gamtos stebuklų. Pavyzdžiui, nusprendę keliauti į Šilutės kraštą ir pasirinkę „Jūrinių erelių“ maršrutą, rasite žemėlapį, rekomenduojamus aplankyti gamtos objektus ir jų aprašymus. Dėl čia dominuojančių juodalksnių galėsite keliauti į Minijos mišką – jūrinių erelių ir didžiųjų apuokų namus, o apylinkėse turėsite progą pamatyti vingiuojančią Minijos senvagę, kurios ramius vandenis mėgsta plėšrieji paukščiai.
3. Nurodytuose objektuose ieškokite QR kodo ir žaiskite paukščių paieškos žaidimą 
Atvykę prie programėlėje siūlomo objekto, ieškokite ten paliktos nuorodos – QR kodo. Jį nuskenuokite savo mobiliuoju telefonu: sužinosite daugiau įdomių faktų apie vietovę ir galėsite pradėti žaisti smagų paukščių paieškos žaidimą. Jums reikės ekrane surasti tam tikrai vietovei priskirtą sparnuotį ir pradėti kaupti savo paukščių kolekciją. Suradę ir paspaudę ant paveikslėlio, pamatysite įdomų, trumpą aprašymą apie rūšį, o vėliau galėsite pasidaryti paukščio fotografiją. O gal ne tik žaidime, bet ir realybėje Kintų miško pakraštyje jums pavyks pamatyti jūrinį erelį, suopį ar didįjį apuoką?
4. Surinkę bent devynių paukščių kolekciją, važiuokite atsiimti knygos 
Puikūs gamtovaizdžiai, nauja patirtis ir entuziazmas paskatins jus tęsti kelionę tol, kol surinksite mažiausiai devynių paukščių kolekciją. Tuomet vykite į Šilutės turizmo informacijos centrą arba Kuršių Nerijos nacionalinio parko lankytojų centrą Nidoje ir atsiimkite savo dovaną – knygą „Lietuvos paukščių pažinimo vadovas“. Projekto organizatoriai neabejoja, kad knyga paskatins jus dar ne kartą išvykti stebėti paukščių gražiausiuose mūsų šalies kampeliuose.
Šis žaidimas ir maršrutai vis labiau įtraukia tuos, kuriems patinka būti gamtoje ir stebėti paukščius, taip pat azartiškus keliautojus, o dovanojamų knygų stirta sparčiai mažėja. Ar jūs spėsite atsiimti savo prizą? Daugiau apie žaidimą, maršrutus ir paukščius rasite tinklalapyje www.pauksciukelias.lt.
Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/gamta/keliones/2021/09/07/news/-pauksciu-kelia-pazinti-pades-ismanusis-gidas-atkakliausiu-lauks-dovanos-20669739