Paukščių rojus sulaukė smalsuolių antplūdžio

DSCN6120Jau visur klega iš žiemaviečių sugrįžę paukščiai. Žinoma, daugiausia jų Pamaryje, dar vadinamame paukščių rojumi, – pievose įvairių rūšių sparnuočių suskaičiuojama tūkstančiais.

Besidžiaugdami sugrįžtančiais paukščiais ir bundančia gamta, Nemuno deltos regioninio parko darbuotojai šiemet pirmą kartą pakvietė visus išgirsti ir pamatyti tą paukščių rojų.

Šeštadienį Nemuno deltos regioninio parko lankytojų laukė specialios paukščių stebėjimui įrengtos stovyklavietės, stebėjimo įranga ir specialistai, pasakojantys apie paukščius.

Susirinko visa Lietuva

Nemuno deltos regioninio parko ekologai nesitikėjo, kad paukščių stebėjimas sudomins tiek lankytojų. Iki renginio pradžios iš anksto užsiregistravusiųjų buvo apie 200, o šeštadienį sąrašas papildytas dar keliomis dešimtimis aistruolių. Dalyviai į salą DSCN6109plūstelėjo iš visos Lietuvos: Vilniaus, Kauno, Ukmergės, Alytaus, Marijampolės, Mažeikių, Klaipėdos, Nidos, Usėnų, Endriejavo ir, žinoma, Šilutės.

Tiesa, atvykusieji iš toliau šiek tiek nusivylė renginio organizavimu. Štai vilniečių šeima, kuri buvo užsiregistravusi prieš kelias dienas, atvykusi į renginio pradžią, išgirdo, kad turi palaukti dvi valandas, nes pirmosios grupės stebėtojų jau buvo suformuotos ir išsiųstos į paukščių stebėjimo stoteles.

Iš viso pirmuoju etapu buvo sudarytos septynios paukščių stebėtojų grupės iš 10 žmonių. Kiekvieną grupę lydėjo vadovas. Saugomų teritorijų specialistai dalyvius aprūpino žiūronais, mokė naudotis monokliais, padedančiais įžiūrėti smulkiausias detales.

Laukiantieji kada galės stebėti paukščius, buvo pakviesti pasigrožėti gamtos fotografo Juliaus Morkūno fotografijų paroda. Fotografas atsakinėjo į žiūrovų klausimus, dalijosi patarimais apie paukščių fotografavimo ypatumus bei gerų kadrų paiešką gamtoje.

Čiulbant Pamario paukščiams, kurių balsus įrašė Nemuno deltos regioninio parko ekologai, Rusnės specialiosios mokyklos mokiniai mokė gaminti inkilus. O mažieji renginio dalyviai kartu su rekreacininke Aurelija Jakštaite ir kraštotvarkininke Jovita Stanioniene gamino ekologinį plastiliną bei lipdė velykines dekoracijas. Gretimai rusniškiai Valentina ir Valdas Baužos vaišino natūralia žolelių arbata, o šilutiškiai Sigitas ir Estera Žiliai siūlė įsigyti simbolines dekoracijas – inkilėlius.

Lankytojų įspūdžiai

79-erių šilutiškė Janina Ruzveltienė prisipažino, kad paukščius su specialiais prietaisais stebi pirmą kartą. Moteris labai džiaugėsi naujais potyriais, nes myli paukščius ir jais rūpinasi.

Usėniškių mokinių būrelio, kurį atlydėjo biologijos mokytojas Rolandas Mažeika, dalyvė Lolita Venckutė buvo maloniai nustebinta NDR parko direkcijos paruoštu specialiu prizu. Ši mergaitė tapo tūkstantąja parko lankytoja ir gavo dovanų kvietimą paplaukioti pontoniniu plaustu Nemuno deltos regioninio parko upėmis.

Keletą valandų trukęs renginys paliko daug įspūdžių visiems dalyviams, juolab kad ir oras buvo pakankamai malonus.

NDRP direktorius Vaidas Pavilonis tikisi, jog toks renginys taps tradicinis. Anksčiau tokia pramoga – stebėti paukščius – buvo siūloma Šaktarpio šventės metu, bet tiek daug smalsuolių neužsiregistruodavo.

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų“ Facebook albume!