Pavasariada „Raudonkepuraitėje“

raudonkepuraite vaikaiŠilutės lopšelyje – darželyje „Raudonkepuraitė“ vyko netradicinio ugdymo savaitė „Grįžta čiulbuonėliai – pavasaris bunda“.

Savaitę pradėjome grožinės literatūros skaitymu, knygelių vartymu, mįslių apie paukštelius minimu. Mokėmės eilėraštukų, patarlių ir priežodžių, paukščių garsų pamėgdžiojimo, diskutavome apie paukščius. Prisidėjo įvairi meninė raiška grupėse (darbelių ruošimas parodai).

Antradienį į kiemelį žaidimų valandėlei „Paukštukai – žaidukai“ visus pakvietė Šarka. Ši diena buvo paskelbta ir įstaigos Atvirų durų diena, tad į žaidimų ratą pakvietėme ir į darželį atvykusius svečius.

Trečiadienį aktų salėje surengta viktorina „Pelėdos paslaptis“. Mažieji išklausė Pelėdos pamokėlės ir atsakė į pateiktus klausimus, atliko užduotis.

Ketvirtadienį vyko šventinis rytmetis „Paukščių gegužinė“, kuriame kiekviena grupė pristatė įvairių paukščių garsus. Vėliau visi susijungė į bendrą chorą, kuriame vaikų balsai persipynė su švilpynėmis, skudučiais, akmenėliais. Protingoji Pelėda su „Pelėdžiukų“ grupe inscenizavo eiliuotą pasakėčią „Tuoj ir rytoj“.

Tradiciškai „Gandriukų“ grupės teritorijoje buvo iškeltas gandralizdis, su gandrų šeimyna. Vaikai sukosi rateliuose, žaidė, dainavo. Rytmetį vainikavo inkilų medžio papildymas naujais, tėvelių padarytais inkilais, Gandro vaišės bei Šarkos padėkos šeimoms už inkilus.

Penktadienį visa darželio bendruomenė apsilankė dailės darbelių parodoje „Aš sukalsiu inkilėlį“.

Kitos pavasariados dienos buvo skirtos Velykoms: gėrėjomės margučiais, juos ridenome.