Pavasario duoklė grožiui. Gysločio kaukės

placialapis-gyslotisVienas pirmųjų atsibudusios gamtos augalų yra neteisingai pamirštas gyslotis. Labai gerai apie jį žinome kaip apie antimikrobinį, žaizdas puikiai gydantį pagalbininką, bet iš tikrųjų jis yra galingas vitaminų ir biologiškai aktyvių medžiagų užtaisas, darantis didelį poveikį mūsų organizmui, tame tarpe tonizuoja odą ir užkerta kelią jos senėjimui.

Universali kaukė

Gerai išplaukite ir susmulkinkite šviežių gysločių lapus. Sumaišykite su šaukšteliu grietinės, mėgstamo aliejaus arba tiesiog vatos skritulėlius padažykite į supjaustytų gysločių masę ir juos dėkite ant veido. Užtenka palaikyti 5-10 min.
Tokia kaukė sustangrins veido ovalą, išlygins raukšles, pašalins smulkius bėrimus.

Kaukė sausai ir jautriai odai

Šiai kaukei prireiks 2 valg. šaukštų gysločių užpilo: saują šviežių (arba 1 v. šaukštą džiovintų) gysločių lapų užpilkite verdančiu vandeniu, palaikykite 10-15 min., atvėsinkite.
Pridėkite 1 arbat. šaukštelį bulvių krakmolo. Viską sumaišykite ir gautą košelę tepkite ant veido 30 min. Likusį užpilą atidėkite į šaldytuvą kitai tokiai pačiai procedūrai arba valykite (apipurkškite) juo veidą ryte ir vakare. Džiaugsitės sustangrėjusia ir skaisčia, švaria veido oda jau po kelių procedūrų.

Karštas kompresas

Prireiks 2 medvilninių kaukių šablonų.

1 stiklinės gysločių užpilo: saują šviežių (arba 1 v. šaukštą džiovintų) gysločių lapų užpilkite verdančiu vandeniu, palaikykite 10- 15 min., neatvėsinkite!

Vieną kaukės šabloną sudrėkinkite gysločių užpilu ir įdėkite į šaldytuvą arba šaldymo kamerą. Kitą sudrėkinkite ir kiek įmanoma karštesnį dėkite ant veido ir laikykite 4-5 min. Vėl sudrėkinkite ir dėkite ant veido. Procedūrą kartokite 3 kartus. Paskutiniam 4 kartui dėkite šaltąjį kompresą iš šaldytuvo. Tikrai nustebsite, pamačiusios stangrią ir lygią veido odą jau po pirmo karto.