Pavasario lygiadienis skatina tausoti ir saugoti Žemę

earth-in-handŠiandien minima Pasaulinė Žemės diena. Kovo 20-ąją ji paskelbta neatsitiktinai – šią dieną susilygina dienos ir nakties ilgumas, prasideda astronominis pavasaris.

Tai diena, kai skatinamos diskusijos aplinkosauginėmis temomis ir raginama priimti palankius aplinkai sprendimus. Taip pat primenama, jei ir toliau mūsų veikla žydinčioje planetoje bus nukreipta tik beatodairiškam mūsų pačių gerovės ir patogumo kūrimui negalvojant apie ateities kartas, mūsų planetai kiekvieną dieną iškyla vis didesnis pavojus.

Lietuvoje pasaulinė Žemės diena oficialiai įteisinta prieš 20 metų. Šią dieną kiekvienas turime galvoti apie mūsų planetos problemas ir savo kasdienę veiklą nukreipti tų problemų sprendimo linkme.

Mūsų maži ir, atrodytų, nežymūs darbai – popieriaus ir elektros taupymas, langų ir durų sandarumas, vandens čiaupų sutvarkymas – padeda tausoti medienos išteklius ir elektrą, šilumą ir vandenį, kuriems pagaminti ar išgauti reikia daug energijos. O pačią energiją pagaminti naudojami riboti ir nuolat senkantys Žemės ištekliai.

Įsisavinant šiuos išteklius teršiamas oras, didinamas kenksmingų dujų išmetimas į atmosferą. Dėl to šiltėja mūsų planetos klimatas, pradeda tirpti ledynai amžino įšalo zonose.

Pavasario lygiadienis – Pasaulinė Žemės diena – mus ragina ir įpareigoja konkrečiais darbais prisidėti prie gamtinės aplinkos puoselėjimo ir saugojimo. Tą galime atlikti kiekvienas savo kieme, namų aplinkoje, darbo vietoje. Rūpintis Žemės išsaugojimu privalome visi.

Minėdami Žemės dieną kovo 20 dieną 14 val. Nemuno deltos regioninio parko direkcija organizuoja pažintinį žygį į Aukštumalos telmologinį draustinį, kuriame jau nuo balandžio 1 dienos iki rugsėjo 1 dienos lankytis draudžiama, išskyrus pažintinį taką. Tai bus pažintinė poros valandų ekologinė kelionė. Jos metu susipažinsite su pelkės augalija bei gyvąja gamta. Žygio vedlys papasakos daug įdomių faktų apie šią pelkę bei jos naudą.

Dalyvių skaičius ribotas iki 20 žmonių, todėl registruokitės iš anksto el. paštu: info@nemunodelta.lt arba telefonu 8 6994125.