Pavogė loterijos bilietų už 290 ir 305 Eur

games-1363218 960_720Matyt šilutiškes kaip reikiant apėmė azartas išbandyti laimę loterijose: spalio mėnesį dvi moterys iš parduotuvės Cintjoniškių gatvėje pavogė po nemenką šūsnį loterijos bilietų. Viena už 290 Eur, o kita, jau už dviejų savaičių, už 305 Eur. Taigi dėl šių dviejų vagysčių parduotuvė patyrė 595 Eur nuostolį.

Daug kam įdomu, kiek gi pinigų laimėjo vagilės, tačiau to sužinoti nepavyks, nes pavogti bilietai nesuteikia teisės į laimėjimą.
Pavogė loterijos bilietų

Tauragės apskrities vyriausias policijos komisariatas informavo, kad spalio 17 d. iš parduotuvės Šilutėje, Cintjoniškių g., mergina pavogė loterijos bilietų. Nuostolis 305 eurai.

Ta pati parduotuvė spalio 24 dieną policijai pranešė, kad loterijos bilietų pavogta ir spalio 4 dieną, apie 18.05 val. Tąkart „pasidarbavo“ nenustatyta moteris, pavogusi įvairių loterijos bilietų už 290 eurų.

Dėl šių vagysčių policija pradėjo ikiteisminį tyrimą pagal Baudžiamojo kodekso 178 straipsnio 1 dalį. „Tas, kas pagrobė svetimą turtą, baudžiamas viešaisiais darbais, arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki trejų metų“, – skelbia minėtasis BK straipsnis.

Detaliau šių įvykių policijos atstovai nekomentuoja, nes vyksta ikiteisminis tyrimas.

Renkasi brangesnes prekes

Šilutės policijos komisariato viršininkas Artūras Mikalauskas pasakojo, kad loterijos bilietų vagystės nėra dažnos, tai labiau vienetiniai atvejai. Vieną tokį jis prisimena dar kai pradėjo dirbti Šilutės PK vadovu, 2016-aisiais. Tuomet loterijos bilietų buvo pavogta iš Rusnės parduotuvės.

Pasak A. Mikalausko, parduotuvėse ilgapirščiai mieliau renkasi alkoholį, brangius įrankius – prekes, kurios turi didesnę paklausą. Neretai į Šilutės parduotuves atvažiuoja vagys iš kitų miestų, dažniausiai Klaipėdos.

Dažnai šiuos vagišius pavyksta išaiškinti, nes parduotuvės yra filmuojamos vaizdo kameromis. Vagysčių atvejais policija visada išplatina įtariamųjų nuotraukas, tad tik laiko klausimas, kada jie bus išaiškinti.

Pavogti bilietai neatneša laimėjimo

Apie loterijos bilietų vagystes, jų galiojimą pavogus, kalbinome Laurą Skrebytę – UAB „Perlas Network“ momentinių loterijų produkto vadovę.

Ji pasakojo, kad loterijos bilietų vagystės nėra tokios dažnos, visgi jos įvyksta, bilietai iš parduotuvių vagiami, kaip ir kitos prekės. Dėl įdiegtų technologinių kontrolės sistemų, bendradarbiavimo su bilietų platintojais bei Lietuvos policija, tokie atvejai ir įstatymus pažeidę žmonės greitai nustatomi. Tai reiškia, jog bet kuriuo atveju pavogti bilietai neatneša jokios materialinės naudos. Vertinant teisine prasme, pavogtas bilietas nesuteikia teisės į laimėjimą.

Bendradarbiaujant su tarptautiniais rinkos lyderiais, įdiegta momentinės loterijos bilietų platinimo ir administravimo sistema: kiekviena bilietų pakuotė ir bilietas turi unikalius kodus. Tai reiškia, kad šios sistemos pagalba, kiekvieno bilieto „kelias“ yra fiksuojamas nuo pagaminimo iki laimėjimo išmokėjimo.

„Vykdant bilietų platinimą, gauname informaciją apie bilietų pardavimus, jų tikrinimą ir laimėjimų išmokėjimus. Tai leidžia ne tik efektyviai valdyti bilietų platinimo procesą, bet ir įvykus bilietų vagystei, nustatyti kokie bilietai buvo pavogti, o vėliau, bandant tokius bilietus tikrinti, išsiaiškinti ir vagies tapatybę“, – pasakojo L. Skrebytė.