Pavogė prekių už 74 eurus ir gavo dešimteriopai didesnę baudą

Vagystes-is-parduotuviuVieną kartą už vagystę jau teistam N.M. teismas buvo skyręs 6 mėnesių laisvės apribojimą, tačiau prabėgus vos keliems mėnesiams po pirmojo teismo, praėjusių metų rugpjūtį, 9 klases baigęs vaikinas vėl apsivogė.

Šių metų sausio 4-ąją jam teko išklausyti dar vieną Šilutės rajono apylinkės teismo teisėjos nuosprendį.

Nors pirmojo teistumo laisvės apribojimo bausmė jau atlikta, šįkart už iš parduotuvės išneštus alkoholinius gėrimus ir saldumynus N.M. teks iš savo kišenės per 12 mėnesių atskaičiuoti 20 MGL (753,20 Eur) baudą ir atlyginti parduotuvei padarytą 74 eurų žalą už prekes. Dėl 3 eurų vertės pirkinių krepšelio parduotuvė ieškinio nereiškė.

Vaikinas nepabūgo šviesiu paros metu, apie 17 val., nueiti į Šilutės centre, Lietuvininkų gatvėje, įsikūrusią „Norfą“, prisikrauti pilną krepšelį prekių, juo nešinas praeiti nesumokėjęs pro kasą ir išbėgti lauk iš parduotuvės.

Pirkinių krepšelis buvo pilnas visokių skonių ir stiprumo alkoholinių gėrimų ir kitų prekių už 74 eurus: 5 buteliai 0,7 l degtinės, 4 buteliai sidro, butelis šampano, vaisinė arbata, 3 šokoladukai „Hematogenas“ ir „Kinder bueno“.

Teisme liudijusi parduotuvės kasininkė D.E. pasakojo, kad tuo metu prie kasos tvarkė dokumentus. Ji pastebėjo, kaip prie kasos atėjo vaikinas, rankoje laikydamas pirkinių krepšelį, kuris buvo pridėtas įvairių prekių. Jis tik trumpam stabtelėjo prie kasos ir, nors kasininkė matė, nešinas krepšiu su prekėmis sparčiu žingsniu ėmė eiti link parduotuvės durų.

Moteris, matydama, kad atvirai prie jos akių vagiamos prekės, sušuko vagišiui sustoti, tačiau vaikinas nekreipė dėmesio ir išėjo. Kasininkė dar bandė vytis, bet išbėgusi iš parduotuvės, vagies nebematė.

Pardavėja D.E. apie tai, kad jos akivaizdoje jaunuolis pavogė krepšelį su prekėmis, pranešė apsaugai. Peržiūrėję vaizdo įrašą darbuotojai pamatė, kaip jaunuolis su prekių pilnu krepšeliu sprunka iš parduotuvės.

Teisiamasis N.M. pripažino kaltę ir parodė bei papasakojo, kaip vogė parduotuvėje. Vaikinas gailėjosi dėl padaryto nusikaltimo ir prašė skirtos 753,20 eurų baudos mokėjimą paskirstyti metams.

Nuosprendis galėjo būti skundžiamas.