Pavogęs raktus, ištuštino kaimynų rūsį

balionasŠių metų sausį nieko blogo neįtariantys S. ir J. šaltą žiemos vakarą į namus įsileido kaimynystėje gyvenantį N.J. Deja, apie jo anksčiau padarytus „darbelius“ jau buvo spėję užmiršti, todėl nukentėjo patys.

Apsvaigusio nuo alkoholio svečio žvilgsnis užkliuvo už virtuvėje padėtų rūsio raktų. Suradęs progą, kai buto šeimininkai nemato, jis paėmė raktus ir nuėjęs į rūsį atsirakino sandėliuko duris. Įsibrovėlis viduje užtiko neblogą grobį: dvi talpyklas su dyzelinu ir pilną dujų balioną. Nors ir buvo išgėręs, N.J. suvokė, kad vertėtų užmaskuoti vagystės pėdsakus. Vietoje pilno dujų baliono pastatė tuščią, o užrakinęs svetimą rūsį raktus išmetė į šiukšlių konteinerį.

Vagį įsileidusiai moteriai po kelių dienų prireikė nueiti į  sandėliuką, ir tik tada ji pasigedo raktų. Paprašė kaimyno, kad šis nupjautų durų spyną, o įėjusi į patalpą iškart pastebėjo, kad kažkas ne taip, kaip buvo.

Pasirodo, dingo du bakai su dyzelinu ir kažkokiu būdu pilnas dujų balionas virto tuščiu.

Nukentėjusioji iškart įtarė prieš kelias dienas svečiuose buvusį kaimyną S.N., kuris ir anksčiau buvo juos apvogęs. Rūsio šeimininkai paskaičiavo, kad jiems padaryta 267,5 Lt turtinė žala.

Vagį apklausus policijai, jis pripažino pavogęs dyzeliną ir pakeitęs dujų balioną, tačiau teigė, kad dėl girtumo neatsimena, kur padėjo kurą ir kaip vietoj pilno dujų baliono pastatė tuščią.

Teismas nusprendė, kad N.J tinkamos išvados iš ankstesnio teistumo nepadarė: jis toliau tyčia vykdo nusikaltimus, nenori dorai ir sąžiningai gyventi. Iki teismo dienos vagis geranoriškai žalos nukentėjusiesiems neatlygino, nors ir dirba, todėl tai padaryti jam pavedė teismas ir dar paskyrė 90 parų areštą.

Nuosprendis galėjo būti skundžiamas.