Pavogtos dvi Šilutės miestą puošusios vėtrungės

VETRUNGES PAVOGTOSValstybės dienos išvakarėse iš senojo Turgaus aikštės dingo dvi Šilutę puošusios istorinės vėtrungės. Dėl šios vagystės liepos 5-osios rytą Šilutės kultūros ir pramogų centro direktorė Jūratė Pancerova kreipėsi į policiją.

„Vėtrungės šioje vietoje išbuvo nuo pat Šilutės 500 metų jubiliejaus – 6 metus, o dabar kažkam užkliuvo. Nesitikėjom, kad mūsų mieste galėtų būti tokie dalykai“, – „Šilutės naujienoms“ komentavo J.Pancerova, nustebinta tokio nusikaltimo.

Miestui padaryta ne tik moralinė, bet ir materialinė žala – bendra abiejų su siebais pavogtų vėtrungių vertė – 700 Eur.

Vos prieš porą savaičių šilutiškiai šventė Vėtrungių gimimo dieną. Miestiečiai rinkosi šalia Turgaus aikštėje esančių istorinių vėtrungių. Čia, skambant istorinio laivo varpo dūžiams, buvo duotas startas šių metų kultūriniam  – istoriniam žaidimui „Vėtrungių kelias 2017“. Niekam nė mintis neužklydo, kad greitu laiku dviejų iš penkių vėtrungių nebeliks.
vetrunges pavogtos_iskeltos
Pastebėję, kad dviejų vėtrungių nebėra, Kultūros ir pramogų centro darbuotojai dar tikėjosi, kad vėtrungės gali būti numestos netoliese, apžiūrėjo teritoriją palei Šyšą, upės vingio pusiasalį. Tačiau apie 4 metrus siekiančių stiebų ir tautodailininko Vaidoto Bliūdžiaus sukurtų vėtrungių niekur nerado. 2011 metais Šilutėje iškeltas vėtrunges švėkšniškis meistras sukūrė pagal senovinius pavyzdžius – panašias į Kuršių marių senųjų kurėnų vėtrunges.

J.Pancerova kelia įvairias šio nusikaltimo versijas: gal tokiu būdu jaunimas pajuokavo ir kur nors išmetė, o gal vagys vėtrunges bandys parduoti. Todėl ji ragina sodybų ar laivų šeimininkus būti atidžius ir pranešti, jeigu kas nors jiems siūlytų pirkti vėtrunges.

„Tikimės, kad vėtrungės atsiras, dar neprarandam vilties“, – sakė ji.

Šešerius metus kiekvieną pavasarį stiebai su vėtrungėmis būdavo įkasami palei Šyšą, o rudenį iškasami. Per žiemą kultūros įstaigų darbuotojai jas atnaujindavo, padažydavo, pakeisdavo medžiagines vėliavėles.

Pernai rudenį, po audros, viena vėtrungė buvo nukritusi ir sudužusi. Tai pastebėjo šuniuką vedžiojusi moteris ir paskambino į Kultūros ir pramogų centrą. J.Pancerova tuomet pasidžiaugė, kad šilutiškiai tokie pilietiški. Ji tikisi, kad pilietiškų žmonių atsiras ir šiemet.

Policija pradėjo tyrimą dėl pavogtų vėtrungių.