Pažangūs mokslo metai su belaidžiu internetu

teo mokykloseŠešios Šilutės rajono mokyklos – Pamario, M.Jankaus pagrindinės ir Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centras, Švėkšnos „Saulės“ ir Vainuto gimnazijos bei Kintų vidurinė – suteikė galimybę moksleiviams naudotis sparčiu belaidžiu internetu.

Šių mokyklų moksleiviai gali patogiau išnaudoti internete esančią informaciją ruošdamiesi pamokoms, o jų mokytojai – efektyviau išnaudoti technologijas mokymui. Belaidžiu internetu galima naudotis jungiantis nešiojamaisiais ar planšetiniais kompiuteriais bei išmaniaisiais telefonais.

Šiuo metu projekte nedalyvaujančios mokyklos, pareiškę norą, ateityje galės prie jo prisijungti.

TEO inicijuotu projektu, kuriuo skatinama mokymo metu aktyviau naudoti technologijas, siekiama sudaryti sąlygas moksleiviams kuo efektyviau išnaudoti laiką rengiantis pamokoms, ieškant atsakymų į užduotis, jungiantis prie elektroninio dienyno.

Tyrimai rodo, kad vaikai, naudojantys daugiau informacinių išteklių, lengviau perpranta žinias. Tarptautinių matematikos ir gamtos mokslų bei skaitymo gebėjimų tyrimų rezultatai parodė, kad vaiko, kurio namuose yra daugiau kaip 100 knygų, įrengtas atskiras kambarys, asmeninis kompiuteris ir prieiga prie interneto, mokymosi rezultatai geresni.

Buvo atrinkti tinklalapiai, kuriuose mokyklų bendruomenės galės nuolat naršyti nemokamai: bus galima sekti egzaminų centro skelbiamą informaciją, naudotis pagalbos svetainėmis, skirtomis pedagogams ir moksleiviams, tikrinti informaciją elektroniniuose dienynuose, ieškoti reikalingos informacijos kitose švietimo srities svetainėse.