Pažintis su kvilingu Inkaklių bibliotekoje

kvilingo pamokos inkakliaiŠilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Inkaklių filiale vyko susitikimas su kūrybinga inkakliške Virginija Rukšnaitiene, kurio metu buvo pristatyta autorės kvilingo darbų paroda „Ir pražydo visos gėlės…“ bei vyko edukacinė kvilingo pamokėlė.

Kvilingas – tai meno rūšis, kai siauros popieriaus juostelės susukamos į ritinėlius ir iš jų formuojamos įvairios figūros bei kompozicijos.

V.Rukšnaitienė parodoje pristatė dvidešimt įvairaus dydžio paveikslų, kuriuose vaizduojamos gėlių puokštės, pieva, medžių šakelės, ornamentai. Gėlių žiedai – įvairiausių spalvų ir formų – stebino lankytojus spalvų darna, grožiu ir darbų kruopštumu.

Darbų autorė, pristatydama savo parodą, pasakojo, kad kvilingo technika buvo labai populiari XVIII a. Anglijoje. Tai buvo aukštuomenės jaunų damų laisvalaikio praleidimo forma, nes tais laikais popierius buvo itin brangus. Damos iš popieriaus netgi darydavosi įvairius papuošalus.kvilingo darbai inkakliai

Šiandien ši meno rūšis labai vėl populiarėja. Be didelių sąnaudų įmanoma sukurti išties prabangiai atrodančius kūrinius. O naudoti kvilingo techniką galima įvairiai – atvirukams, kvietimams, dovanoms dekoruoti, interjerui puošti. Kvilingo technika sukurti auskarai, žiedai ar pakabukai atrodo išties įspūdingai.

V.Rukšnaitienė kvilingu užsiima jau dvejus metus, yra gerai įvaldžiusi darbo techniką ir įspūdingus paveikslus kuria paprasčiausiomis priemonėmis.

Norinčiuosius išmokti kvilingo technikos Virginija mokė, kaip sukti popierių, kaip kurti įvairias formas, rankomis spaudžiant popieriaus juosteles. Šia kūrybos forma susidomėjo daug jaunų ir vyresnių edukacinės pamokos dalyvių. Laikas prabėgo greitai, o ir išmokta buvo nemažai.

Atsisveikindami lankytojai dėkojo Virginijai už nuostabius paveikslus, turiningą pamoką ir teigiamas emocijas, o Inkaklių bibliotekininkei Daivai Milkerienei – už gerai praleistą laiką.

 Projektas: „Prie Šyšos krantų: Kūryba.“