Pedagogai iš Skuodo rajono viešėjo Saugose

saugu darzelisSaugų vaikų darželis jau ketvirti metai bendradarbiauja su Skuodo rajono Mosėdžio ir Ylakių lopšeliais- darželiais. Kaip numatyta bendradarbiavimo sutartyje, kasmet vis kitame darželyje vyksta teminiai metodiniai pedagogų susitikimai. Šį birželį kolegos iš Skuodo rajono lankėsi Saugų vaikų darželyje. Metodinė diena buvo skirta paminėti Teatro metus.

Priešmokyklinio ugdymo pedagogė metodininkė Irena Rimkuvienė su vyresniųjų vaikų grupe svečiams parodė teatrinę inscenizaciją „Tupėjo paukštelis ant upelio kranto“.

Pedagogai apie vaikų vaidinimų specifiką, kalbos lavinimą ir saviraiškos skatinimą diskutavo stebėdami filmuotus vaikų vaidinimus. I.Rimkuvienė kasmet su priešmokyklinės grupės vaikais paruošia po spektakliuką. Šiemet su vaidinimu „Voras ir musės“  nustebino tėvelius, dalyvavo Šilutės ikimokyklinių įstaigų teatro šventėje „Mažieji artistai“, vaidino Saugų vaikų globos namuose, Vilkyčių pagrindinėje mokykloje.

Ikimokyklinio ugdymo pedagogė Zosė Poškienė pasidalino patirtimi, kaip į pasakos vaidinimą įtraukia visus mišrios ikimokyklinės grupės vaikus: ir dvimetį mažylį, ir penkiametį. Tai puikiai iliustravo stebėtas vaidinimo „Ožka ir septyni ožiukai“ įrašas, kur su vaikais vaidino ir auklėtojos padėjėja.

Pedagogai iš Skuodo darželių pasakojo apie iniciatyvias jų darželių vaikų mamas, kurios organizuoja vaidinimus su vaikais ir išvykas su spektakliukais į kaimyninius darželius. Pokalbiai apie ugdymo organizavimą ir įvairias metodikas vyko apžiūrint darželio patalpas, lauko edukacines erdves.

I.Rimkuvienė skaitė pranešimą „Meno terapijos įtaka vaikų saviraiškos plėtotei“.

Dienos programa buvo tęsiama seniausiuose Saugų gyvenvietės objektuose. Viešnios iš Skuodo lankėsi šimtamečio Saugų malūno pastate, apžiūrėjo gražiai parapijiečių suremontuotą katalikų bažnyčią, Klaipėdos krašto istorijos klausėsi jau 157-uosius metus skaičiuojančioje Saugų evangelikų liuteronų bažnyčioje.

Kitas trijų darželių pedagogų metodinis susitikimas numatytas Ylakių lopšelyje –  darželyje, Skuodo rajone.