Pedagogas, politikas A.Gečas: „Laiko sportui rasime, jei laiką planuosime“

gecas ledas8Sveikata – žinia, brangiausias turtas, bet pastaruoju metu lietuviai vis dažniau juokauja, kad kur kas brangesnis yra gydymasis…

Šią mintį pokalbio su „Sveikatos šaltiniu“ metu priminė pedagogas, rajono Tarybos narys, ilgametis rajono Sporto tarybos narys, o pastarąjį pusmetį – ir jos pirmininkas Algirdas GEČAS.

Bet mes su A.Geču kalbamės ne apie medicinos brangumą. Labiau domimės pašnekovo sugebėjimu greta visų jau išvardintų pareigų ir dar nutylėtų jo asmeninių užsiėmimų suspėti dar žaisti krepšinį, spardyti futbolo kamuolį ir važinėti į Klaipėdos „Akropolio“ ledo areną, kur su bendraminčiais dar ir ritulį pagainioja…

„Kai pagalvoju, kiek laiko dažnas mūsų praleidžiame tuščiai, sukirba mintis, kad ir dar daugiau laiko galėtume skirti savo sveikatai stiprinti“, – atitaria pašnekovas.

O pokalbio pabaigoje padėkoja visoms savo bendraminčių – sportininkų mėgėjų žmonoms. Už tai, kad šios, suprasdamos, kaip svarbu vyrams sportuoti, didžiąją dalį namų ūkių rūpesčių ant savo pečių užsikelia. Beje, taip bent šiek tiek prisidėdamos prie vidutinės visos Lietuvos vyrų gyvenimo trukmės ilgėjimo.

Sportas – svarbi gyvenimo dalis

Užsiminus apie krepšinį A.Gečas kukliai sako esąs tik vienas iš… trijų milijonų, žaidžiančių šį žaidimą. Mat kaip tik tiek šią sporto šaką „išmanančių“ lietuvių neseniai, anot jo, suskaičiavo žinomas krepšininkas Rimas Kurtinaitis.

Jau trylikti metai istorikas A.Gečas žaidžia futbolą, yra komandos „Šilutės veteranas“ narys. Klube – daugiau nei 30 narių. Jie sėkmingai dalyvauja ir įvairiose Lietuvos senjorų pirmenybėse, ir tarptautiniuose turnyruose. Jau žaidė Lenkijoje, Vokietijoje, Ukrainoje.gecas 1

Ledo ritulys A.Gečui, kaip ir daugeliui vyrų, irgi nuo vaikystės pamėgtas žaidimas. Tačiau žaisti jį rimtoje komandoje pradėjo gal tik prieš 3 metus. Tiek pat metų vyksta ir pirmenybės „Žemaitijos ledas“, kuriose dalyvauja ir šilutiškiai.

„Patinka ir stalo tenisas, tinklinis, patiko ir šokių repeticijos, kurias su žmona Loreta lankėme 3 metus. Tai irgi buvo puikus judėjimo būdas“, – toliau vardija pedagogas.

Ir mes suskumbame teirautis, kaip visiems šiems pomėgiams jis randa laiko. „Sportas yra labai svarbi mano gyvenimo dalis, bet pastarosioms sporto rūšims laiko kaip tik ir nebeužtenka. Nebegaliu joms skirti tiek laiko, kiek norėčiau“, – atsidūsta A.Gečas.

Judėti naudingiau, nei drybsoti ant sofos

Tai kas vis dėlto veja šį vyrą į sporto aikšteles, juolab kad kai kurios iš jų net ne mūsų mieste – pavyzdžiui, į ledo ritulio treniruotes kas savaitę tenka važinėti į uostamiestį.

A.Gečas sako išgirdęs medikų mintis, kad sportuojantys bent 4 valandas per savaitę gerokai pailgina savo gyvenimą. Ir yra įsitikinęs, jog tas 4 valandas tikrai galima surasti – tereikia labai panorėti ir planuoti savo dienotvarkę.

Visai nebūtina sportuoti tiek, kad po to širdis imtų tabaluoti. „Galima, pavyzdžiui, šeštadienį stoti ant slidžių ir ramiu žingsneliu pačiuožinėti vaizdingomis apylinkėmis. Tai tikrai bus naudingiau, nei drybsoti ant sofos ar sėdėti užstalėje su draugais“, – dėsto savo filosofiją pašnekovas.