Pedagogų trūkumas spaudžia ir Šilutės rajono švietimo įstaigas

Baigėsi mokslo metai ir daugeliui švietimo įstaigų vadovų vasaros iššūkiu tapo naujos arba senosios komandos suformavimas.

Dažniausiai jau besibaigiant mokslo metams ir paaiškėja, kurie pedagogai tęs darbus, o kurie – paliks darbą dėl vienokių ar kitokių priežasčių. Tuomet vietoj jų reikia surasti kitus, kad švietimo mechanizmas nuo rudens vėl suktųsi darniai. Šilutės rajono švietimo įstaigose pedagogų paieškos taip pat turi savo pagreitį. Specialistų, ypač turinčių specialiąją pakraipą – psichologų, logopedų – trūksta bene labiausiai. Ir tokie specialistai – itin svarbūs ir būtini, nes, kaip žinia, nuo ateinančių mokslo metų startuoja įtraukusis ugdymas, kai bendrojo ugdymo mokyklose galės mokytis ir specialiųjų ugdymosi poreikių turintys vaikai.

Labiausiai trūksta psichologų ir logopedų

Tai kokia situacija Šilutės rajono švietimo įstaigose ir kokių specialistų šiuo metu jose labiausiai trūksta, kad naujieji mokslo metai bėgtų įprasta vaga? Informaciją apie Šilutės rajono savivaldybės švietimo įstaigų pedagoginių darbuotojų poreikį mums suteikė Šilutės rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros skyriaus specialistai.

Šilutės lopšelis-darželis „Gintarėlis“ ieško ikimokyklinio ugdymo mokytojo (1 et.) ir socialinio pedagogo (1 et.), Šilutės lopšelis-darželis „Žvaigždutė“ ieško ikimokyklinio ugdymo mokytojo (nuo gegužės 1 d., 1 et.), Šilutės lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“ – psichologo (0,5 et.). Vainuto gimnazijai taip pat reikalingas psichologas (1 et.), o Vainuto  gimnazijos Katyčių skyriui – logopedas (0,5 et.).

Štai Žemaičių Naumiesčio gimnazija taip pat ieško psichologo, kurį įdarbintų vienu etatu, o Gardamo skyriuje yra poreikis auklėtojos padėjėjo (0,85 et.). Vilkyčių pagrindinei mokyklai taip pat reikia logopedo (0,75 et.), psichologo (0,5 et., jam ar jai bus siūloma terminuota darbo sutartis, laike vaiko priežiūros atostogų). Vydūno gimnazija irgi skelbia paieškas anglų kalbos mokytojai(-ui) (1 et.), taip pat matematikos mokytojai(-ui) (1 et.), Juknaičių pagrindinei mokyklai reikia psichologo (0,5 et.), Švėkšnos „Saulės“ gimnazijai – socialinio pedagogo (1 et.), specialiojo pedagogo (1 et.).

Nuo 2023 m. rugsėjo 1 d. Pamario progimnazija įdarbintų pradinio ugdymo mokytoją (1 et.), taip pat – muzikos mokytoją (0,7 et.), specialųjį pedagogą-logopedą (1 et.), Žemaičių Naumiesčio gimnazija ieško matematikos mokytojo (1 et.), gyvenimo įgūdžių mokytojo (0,12 et.), Usėnų pagrindinė mokykla skelbia skubias paieškas matematikos mokytojo (1 et.).

Vertinant visą pedagogų poreikio paletę, šiuo metu Šilutės rajone „juodoji dėmė“ tarp pedagogų ar pedagoginį išsilavinimą turinčių profesijų – psichologai, jų labiausiai trūksta. Antrą vietą užima specialieji pedagogai ir logopedai, socialiniai pedagogai, toliau rikiuojasi ikimokyklinio ar pradinio ugdymo, matematikos mokytojai.