Pėdų priežiūros užmiršti nevalia ir žiemą

Spa-Week-Foot-Massage-Best-Be-Well-1024x1024Žmogaus pėdoms Kinijoje ir Indijoje jau tūkstantmečius skiriamas didžiulis dėmesys. Iki mūsų laikų atkeliavo ne tik šiose šalyse atsiradę pėdų masažai, bet ir bandymai iš pėdų nustatyti žmogaus savybes ar net nuspėti ateitį.

Šaltuoju sezonu pėdos varginamos netgi labiau nei šiltuoju – jas neretai nutrina nauji batai, šiltuose žieminiuose aulinukuose jos prakaituoja ar sušlampa. Todėl idealiausia būtų pėdų priežiūrai atrasti laiko kiekvieną dieną.

Paprasčiausia kas vakarą, nusiprausus po dušu, patepti jas ta pačia priemone, kuria drėkinate ir kūną. Tiesa, jei naudojate aliejų, juo pėdas tepti reiktų likus keletui ar keliolikai minučių iki prausimosi.

Jei nusprendėte įsigyti specialų kremą pėdoms, patariama ieškoti tokio, kuris minkštintų ir drėkintų, nes pėdų oda linkusi greičiau ragėti. Nesirinkite kremo, kurio sudėtyje yra vandens – jis dar labiau sausina odą.

Kai vargina rimtesnės problemos, pavyzdžiui, pėdos itin sausos ir šiurkščios, patariama jas kiekvieną vakarą patepti medicininiu vazelinu ir, apsimovus medvilnines kojines, palaikyti per naktį. Procedūrą kartoti reikėtų dvi ar tris savaites.
Jei jūsų darbotvarkė itin užimta ir laiko kasdienei pėdų priežiūrai nebelieka, galite išbandyti ir įvairiausius specialius preparatus, kurių poveikis panašus į medicininio vazelino.

„Skubantiems rekomenduoju greitai veikiančias priemones. Sudėtingais atvejais siūlau įvairias terapines įmautes. Jos yra vienkartinio naudojimo ir užsidėjus jau po kelių valandų pėdų būklė pastebimai pagerėja.

Tokių įmaučių kaip, pavyzdžiui, dabar populiarių „Baby Foot“, poveikis išlieka kelis mėnesius. Tik reikėtų nepamiršti, kad  vien išorinės priežiūros nepakanka – kad pėdos būtų sveikos, svarbu ir pakankamas vitaminų A ir B kiekis, taigi reikėtų ir jais pastiprinti organizmą“, – pataria „Camelia“ vaistininkė Kristina Gabriūnaitė.

Tiek sveikų pėdų priežiūrai, tiek jų gydymui galite drąsiai naudoti namie pasigamintas kaukes ir šveitiklius.

* Sumaišykite du puodelius avižinių dribsnių, puodelį miltų, po pusę puodelio medaus ir alyvuogių aliejaus. Pamirkę pėdas vandenyje su soda, užtepkite šią kaukę ir laikykite 20-30 minučių.

* Šveitiklį pėdoms galite pasigaminti iš trijų šaukštų rudojo cukraus, šaukšto medaus, šaukšto citrinų sulčių ir tiek pat alyvuogių aliejaus. Iš namuose turimų produktų galite netgi pasidaryti pėdų talko – sumaišykite šaukštą sodos su keliais lašais eterinio aliejaus (pavyzdžiui, pipirmėčių ar arbatmedžio), o gautu mišiniu galite pudruoti tiek pėdas, tiek avalynę.

Nepamirškite, jog didelę įtaką sveikai pėdų odai turi ir judėjimas, ypač vaikščiojimas. Kad suaktyvintumėte pėdų kraujotaką, jas pamankštinkite: sukite čiurnas pagal laikrodžio rodyklę ir atgal, tempkite kojų pirštus pirmyn ir atgal ar tiesiog rankomis švelniai pamasažuokite kiekvieną kojos pirštelį.