Pekine šis ketvirtadienis – karščiausia birželio diena nuo orų stebėjimų pradžios

Pekine šis ketvirtadienis buvo karščiausia birželio mėnesio diena nuo orų stebėjimų pradžios. Pasak Kinijos meteorologijos tarnybos, termometro stulpelis Nanjiao meteorologinėje stotyje sostinės pietuose popiet pakilo iki 41,1 laipsnio padalos. „Slegiantis karštis – iki 39 laipsnių temperatūra – Pekine laikysis ir ateinančiomis dienomis“, – paskelbė meteorologai ir įspėjo žmones saugotis šilumos smūgio.

Daugelis gyventojų Pekine mėgino vėsintis daugybėje miesto kanalų. „Ar virš Pekino šviečia trys saulės? – klausė „Weibo“ portalo skaitytojas. – Taip karšta (…)“.

Karščio banga apėmusi didelę Šiaurės Kinijos dalį. 40,6 laipsnio karštis ketvirtadienį svilino ir 13 mln. gyventojų turinčiame Tiandzino mieste. Šiame uostamiestyje tai taip pat buvo karščiausia išmatuota birželio mėnesio diena. Visoje šalyje 17 meteorologinių stočių pranešė apie rekordines temperatūras.

Pasak Pasaulio klimato tarybos ekspertų, ekstremalūs meteorologiniai reiškiniai – sausros ir karščio bangos – dažnėja ir intensyvėja dėl klimato kaitos.

Rasa Strimaitytė (ELTA)