Pelėsis ant langų ir palangių dažna problema

Pelėsis ant langų ir palangių yra gana dažna problema. Dėl pelėsių sankaupų namai atrodo purvini, o blogiausia, kad pelėsiai pavojingi sveikatai – nustatyta, kad jie netgi sukelia įvairių kvėpavimo takų problemų. Taigi, ką turėtumėte daryti, jei pastebėsite, kad ant langų ar palangių auga pelėsis? Svarbiausia, kuo greičiau jį nuvalyti ir išsiaiškinti, kodėl jis gali formuotis, nes laikui bėgant pelėsio problema tik aštrėja.

Dalinamės 7 žingsnių planu, kuris padės jums išvaryti žalingą įsibrovėlį iš namų ir ateityje išlaikyti langus be pelėsių.

Raskite priežastį
Pelėsiai yra mikroskopiniai grybai, lengvai augantys drėgnomis, šiek tiek tamsiomis sąlygomis. Pelėsiai gali išsivystyti vonios kambariuose, po virtuvės kriauklėmis, tose vietose, kur vanduo patenka ant sienų ar grindų, arba apšiltinimo izoliacijoje. Langų palangėse ir aplink jas gali atsirasti pelėsių. Taip atsitinka, kai pro langus patenka lietus iš išorės arba kai po dušo vonios kambaryje kondensuojasi drėgmė. Jei aplink jūsų svetainės, miegamojo ar rūsio langą atsirado pelėsių, sužinokite, kaip vanduo patenka į rėmą. Jei pastebite pelėsį aplink langus vonios kambaryje, problema gali būti tokia paprasta kaip vėdinimo trūkumas. Virtuvėje – greičiausiai nepakankama ventiliacija ir nėra gartraukio.

Atidarykite langą, išvalykite arba pakeiskite rėmą ir pašalinkite nuotėkius
Jei į lango rėmą pateko pelėsis, turėsite atidaryti langą ir išvalyti ar pakeisti rėmą, jei pelėsis yra lango rėmo viduje. Pašalinkite visas šlapias izoliacijas ar gumas ir kruopščiai išdžiovinkite rėmą. Tuomet sutvarkykite nuotėkius aplink langą ir rėmą, kad problema nepasikartotų.

Patikrinkite stogą ir lietaus nubėgimo latakus
Jei nematėte jokių akivaizdžių nutekėjimų aplink langus, yra tikimybė, kad jūsų stogas yra nesandarus arba kad lietaus nubėgimo latakai yra užsikišę, o tai gali nukreipti vandenį į jūsų namus ir pro lango rėmus. Kruopščiai patikrinkite stogą ir lietvamzdžius, kad įsitikintumėte, jog jie nekelia problemos.

Sumažinkite drėgmę vonios kambaryje
Jei jūsų vonios langai yra supeliję, greičiausiai tai yra dėl to, kad nėra pakankamos ventiliacijos. Maudydamiesi, ypač duše, visada naudokite ventiliatorių kambaryje. Taip pat palikite atidarytą langą, o po dušo laikykite atidarytas vonios kambario duris, kad garams būtų keli būdai išeiti iš kambario, o ne kondensuotis ant langų. Jei jūsų vonios kambaryje nėra ištraukiamos ventiliacijos ar rekuperatoriaus bei nėra atsidarančių langų, pastatykite nedidelį nešiojamąjį ventiliatorių ant grindų, kad jis padėtų cirkuliuoti orui ir padėtų greičiau išdžiovinti kambarį. Tai nėra patogi priemonė, bet gali padėti laikinai. Tad geriau apsvarstykite galimybes įsirengti ventiliaciją.

Pelėsio valymui naudokite baliklį
Parduotuvių lentynose rasite ne vieną produktą pelėsių valymui, tačiau puikiai tiks ir namuose turimas baliklis. Atskieskite baliklį su vandeniu proporcija 1:1.  Dėvėkite pirštines ir veido kaukę, kad sumažintumėte tikimybę įkvėpti baliklio garų. Suvilgykite kempinę skystyje ir valykite vis skalaudami kempinę baliklio mišinyje, kol atsikratysite visų pelėsių požymių.

Stebėkite langus
Pelėsį yra sunku sunaikinti. Išvalę langus ir radę problemos šaltinį, atidžiai stebėkite savo langus, kad įsitikintumėte, jog pelėsis negrįžta. Jei pastebėjote, kad ant palangės kaupiasi vanduo arba kondensuojasi ant lango rėmų, nedelsdami juos nuvalykite ir iš naujo ieškokite problemos priežasties.

Nenuleiskite rankų – kvieskite specialistus
Jei pelėsį pavyko panaikinti ir jis nebepasirodo – šaunu, tai buvo tik laikina problema, su kuria susidorojote. Deja, pelėsiai atkaklūs ir neišsprendus jų atsiradimo problemos, paprasto valymo neužtenka. Svarbiausia nenuleisti rankų ir nepasiduoti – neatiduokite savo namų pelėsiams. Kvieskite specialistus, kurie užsiima pelėsių valymu ir gali padėti rasti jų atsiradimo priežastį, padėti ją pašalinti ir sunaikinti pelėsius ne tik ant langų, bet ir visuose namuose.