Penki neįgalieji džiaugiasi jų poreikiams pritaikytais būstais, dar trys laukia

Penki Šilutės rajone gyvenantys neįgalieji jau džiaugiasi jų poreikiams pritaikytomis voniomis, mobiliais keltuvais, kitomis jų gyvenimą gerinančiomis priemonėmis. Savivaldybės atstovai tikisi, kad iki šių metų pabaigos pavyks pritaikyti būstus dar trims žmonėms.

Savivaldybės būsto pritaikymo neįgaliesiems komisija lapkričio 9 d. lankėsi tų neįgaliųjų namuose, kuriuose pagal pateiktus prašymus pagerintos neįgaliųjų gyvenimo sąlygos bei nupirktos ir sumontuotos slaugą lengvinančios priemonės.

Jau atlikti ir dar planuojami neįgaliųjų būstų pritaikymo darbai šiemet kainuos 38 378 Eur, lėšos ir iš LR valstybės, ir iš Šilutės savivaldybės biudžetų.

Dar viena šeima, auginanti negalią turinti vaiką, pasinaudojo kita programa ir nusipirko sensorinių priemonių už 2 224 Eur vaiko raidai gerinti.

Stengiasi išpildyti visų prašymus

Šilutės rajono savivaldybei 2020 metais iš valstybės biudžeto būstų pritaikymui neįgaliesiems buvo skirta 9 905,66 Eur. Šiems darbams Savivaldybė prideda dar 40 procentų – 6 603,77 Eur. Tad iš viso susidarė 16 508 Eur suma, už kurią jau atlikta darbų.

Būsto pritaikymo eilėje laukia dar 3 asmenys, šiems darbams papildomai paprašyta dar šiemet skirti lėšų, iš viso reikia 21 870 Eur.

Pernai būstas pritaikytas penkiems neįgaliesiems ir tai kainavo 46 042 Eur.

Pasak Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjo Alvido Šimelionio, yra bėda, kad žmonės būsto pritaikymą prašo atlikti kuo skubiau, nors neįgalumą jie ar jų šeimos nariai turi jau seniai.
„Lėšas gauname ir planuojame kitiems metams. Šiemet galėjome pritaikyti tiems, kurie pateikė prašymus pernai“, – komentavo vedėjas. Visgi ieškoma būdų padėti ir tiems, kurie pateikė prašymus vėliau.

A. Šimelionis primena, kad pritaikyti vonias, įrengti nuvažiavimus, atlikti kitus darbus žmonės gali ir patys, o Savivaldybė vėliau kompensuoja išlaidas. Tokiu būdu remontai vyksta greičiau, nebūna apsunkinimo viešaisiais pirkimais, sąmatų skaičiavimo, o žmonės gali pasirinkti plyteles, kitas medžiagas. Visgi, atkreiptinas dėmesys, kad reikia laikytis numatytų saugumo reikalavimų.
Šiemet būstą prisitaikyti savarankiškai norėjo vienas žmogus.

Aplankė komisija

Savivaldybės būsto pritaikymo neįgaliesiems komisija lapkričio 9 d. lankėsi tų neįgaliųjų namuose, kuriuose pagal pateiktus prašymus pagerintos neįgaliųjų gyvenimo sąlygos bei nupirktos ir sumontuotos slaugą lengvinančios priemonės.

Įgyvendinant 2020 metų Būsto pritaikymo neįgaliesiems programą, būstas pritaikytas 5 žmonėms.
Išvykos metu aplankyta Naujakuriuose gyvenanti šeima, kurios namuose pritaikyta vonios patalpa ir nupirktas mobilus keltuvas slaugai. Panaudota 1 764,66 Eur.

Verdainės kaime gyvenančios šeimos namuose neįgaliojo poreikiams pritaikyta vonios patalpa. Tokia pat patalpa pritaikyta ir Švėkšnoje gyvenančiai bei prašymą pateikusiai šeimai. Panaudota 4 346,13 Eur.

Dar viena šeima, kuriai pritaikyta vonios patalpa, gyvena Liepų g. Šilutėje. Darbai kainavo 5 965,08 Eur. Dariaus ir Girėno gatvėje gyvenanti šeima savarankiškai pritaikė vonios patalpą. Jai kompensuota 1 027,47 Eur.

Stiprinant šeimų, auginančių vaikus su sunkia negalia, socialinį saugumą 2020 metais kompensuojamas sensorinių priemonių įsigijimas vienai šeimai už 2 224 Eur. Pagal šią programą pernai buvo kompensuotas sensorinių priemonių įsigijimas vienai šeimai už perpus mažesnę sumą – 1049,11 Eur.

Tokia parama norėjo pasinaudoti dar viena šeima, bet patenkinti jų prašymo nebuvo galima, nes būstas neatitiko sąlygų.

Lyginant su kitomis savivaldybėmis, Šilutėje kasmet pritaikoma dvigubai, trigubai daugiau būstų ir Savivaldybė pirmauja šioje srityje.