Penki šilutiškiai Kuršių mariose be leidimų įplaukė į sienos apsaugos zoną

pasienisPakrančių apsaugos pasieniečiai Kuršių mariose sulaikė penkis žvejus, pažeidusius Pasienio teisinio režimo taisykles. Jiems skirtos piniginės baudos.
Ketvirtadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pakrančių apsaugos rinktinės Neringos užkardos pasieniečiai per teritorinės jūros ir Kuršių marių stebėjimo sistemą užfiksavo plaukiojimo priemonę. Ji įplaukė į valstybės sienos apsaugos zoną (VSAZ) Kuršių mariose.
Į šią apie 10 km nuo Nidos esančią vietą nedelsiant buvo išsiųstas greitaeigis pasieniečių kateris „Boomeranger“. VSAT pareigūnai išsiaiškino, kad žvejybiniu laivu į valstybės sienos apsaugos zoną be VSAT vienkartinio terminuoto leidimo įplaukė 5 Šilutės rajono gyventojai.
50-metį kapitoną ir keturis vyrus, kurių amžius yra nuo 28-erių iki 45-erių, „Boomeranger“ įgulos pasieniečiai parlydėjo į Nidos uostą, kuriame prišvartavo ir žvejybinį laivą. Šilutiškiai buvo pristatyti į  Neringos užkardą  įvykio aplinkybėms išsiaiškinti.
Pasieniečiai pažeidėjams už Pasienio teisinio režimo taisyklių pažeidimą skyrė administracines baudas po 75 Lt.  Po apklausos VSAT pareigūnai juos paleido.
VSAT įspėja žvejus ir pramogautojus Kuršių mariose būti atidiems, kad išvengtų neteisėto patekimo į VSAZ ar neteisėtai nekirstų sienos su Rusija.
Pasieniečiai taip pat primena, kad Lietuvos piliečiai ir užsieniečiai valstybės sienos apsaugos zonoje gali būti tik su VSAT išduotais vienkartiniais terminuotais leidimais ir asmens dokumentais. Už neteisėtą buvimą šioje zonoje numatyta administracinė atsakomybė. Pirmą kartą be leidimo sienos apsaugos zonoje sulaikytas asmuo gali būti įspėtas arba nubaustas pinigine bauda nuo 150 iki 300 Lt. Pakartotinai įkliuvusiam pažeidėjui gali būti skirta bauda nuo 300 iki 600 Lt.
Kaip ir kasmet, pasibaigus navigacijos sezonui Kuršių mariose iš vandens neseniai buvo iškeltas 31 geltonos spalvos plūduras. Jie mariose žymėjo kelių šimtų metrų pločio VSAZ, kuri eina prie Lietuvos ir Rusijos valstybių sienos.
Taip pat Kuršių mariose neliko ir farvaterį žyminčių plūdurų. Jie navigacijos sezono metu rodė saugų vandens kelią laivams. Todėl mariose plaukiojantys žvejai ir pramogautojai šiuo metu turi būti atidūs, stebėti navigacinės įrangos rodmenis ir neįplaukti į kaimyninės šalies teritoriją.
Kai Kuršių marios užšals, VSAZ čia bus pažymėta pasieniečių į eketes pastatomais laikinais ženklais. Vienas nuo kito jie bus išdėstyti tokiu atstumu, kad būtų lengvai pastebimi iš bet kurios vietos. Tokių ženklų bus pastatyta apie 60.