Penki stebuklingi Pelenės patarimai puikiam šventės papuošimui

Paveiksllis 1Moliūgas virto karieta, pelytės arkliais, o paprasti rūbeliai puošniausiais puotos rūbais, byloja nuostabi Brolių Grimų pasaka. O gal tai ne pasaka, o tikra istorija, kurioje galime sutikti vieną pirmųjų švenčių dekoratorių — gerąją krikštamotę  —  mokančią iš nieko padaryti viską? Į šį klausimą beatsakytų pati Pelenė arba jos autoriai, o mums belieka semtis įkvėpimo apie tai, kaip genialiais sprendimais iš labai mažai padaryti daug. Šį kartą pasakojame apie tai  kaip optimaliai išnaudoti savo šventės patalpas ir sukurti stebuklingą atmosferą. Taigi, pasiimam burtų lazdelę ir pirmyn! Kaip mojuoti šia lazdele mums pataria jusurenginiai.lt dekoratorės Garbrielė ir Karolina.

Paveiksllis 21 patarimas —  šviesa

Nėra saulės —  nėra nuotaikos, yra saulė —  yra ir nuotaika. Ar pastebite, kaip šviesa kuria atmosferą, daro įtaką mūsų emocijoms ir keičia peizažus? Lygiai toks pats šviesos poveikis yra ir patalpose. Deja, šventės dažniausiai vyksta vakare, o į namus dangaus kūnai nevažiuoja. Tačiau savo šventėje labai paprastai mes galime turėti saulėtekį, saulėlydį ar mistinę prieblandą! Spalvotas apšvietimas —  ypač puikus sprendimas, jei švenčiate patalpoje, kurioje sienos gana nuobodžios, pavyzdžiui, salėje baltu tinku ar baltutėliais tapetais. Paprastą prožektorių ar žibintą pridengę specialaus skaidraus plastiko  raudonu, geltonu, žaliu ar melsvu lakštu, galite savo šventės patalpas nudažyti kokiomis norite spalvomis. Atmosfera taps ypač romantiška!

2 patarimas —  netikėti augalai iš lubų ar grindų

„Užsėkite“ savo lubas ar grindis bet kuo —  popierinėmis gėlėmis, balionais, drugeliais… Dar geriau, jei viską paruošite kitaip nei įprasta —  balionus auginsite iš grindų, o gėles —  iš lubų. Jei šventės vietoje yra graži veja, joje galite smaigstyti beveik viską —  tas pačia gėles, balionus, saldainius, drugelius, šypsenėles, žodžius, kaspinėlius…

3 patarimas —   girliandos visada laimi

Ar tai būtų vėliavėlės, ar sodo lemputės —  nėra paprastesnio ir žavesnio būdo užpildyti dideles erdves. Vėliavėlės gali „kalbėti“ savo spalva (atitikti temą), vėliavėlės gali būti papuoštos šventės kaltininkų  vardais (po raidę ant vėliavėlės), sveikinimais (paruoštais svečių), tam tikrais simboliais ar  vaikų piešiniais, jei šventė skirta vaikams. Jei žadate švęsti ilgai ir daug laiko praleisti lauke, net kukliausią kaimišką erdvę papuoš dailios apvalios sodo lemputės. Jose slypi magija!

Paveiksllis 34 patarimas —  naudokite tai, ko turite daug ir kas svarbu jūsų gyvenime

Vienas iš sėkmės raktų, dekoruojant jūsų šventę ir siekiant ją paversti unikalia, yra jungtis su jūsų kasdienybe. Esate didelė solidi įmonė, kurioje daug džentelmenų ir jie visi nešioja peteliškes ar kaklaraiščius? Erdvę puoškite jais! Jaunoji stiuardesė, o jaunikis lakūnas? Metas lankstyti popierinius lėktuvėlius! Jūsų vaiko krikštamotė puikiais pina vainikus? Kodėl nepadarius girliandos iš jų!

5 patarimas —  maksimaliai išnaudokite erdves

Jei švenčiate labai mažoje erdvėje, pirmas aksesuaras, kuris gali ją optiškai padidinti kartu suteikdamas solidumo yra veidrodis. Solidūs senoviniai ar dailūs mažyčiai  veidrodžiai — visi jie suteiks šį efektą, kartu keldami ir paslapties įspūdį. Šviesios spalvos bei papuošimai erdvę taip pat padidins, smulkūs ornamentai, horizontalios linijos atvirkščiai — sumažins bei pajaukins. Na, o štai lemputės bei vėliavėlės gali sukurti uždaros erdvės įspūdį net jei švenčiate lauke!  
Kokioje erdvėje bebūtumėte, visada palikite vietos šokiams,  nedarykite jų ant praėjimo, nesodinkite svečių veidu į vedėjus, o nugara į jaunuosius, nes juk norisi matyti ir vienus, ir kitus. Taip pat patariama neruošti „alaus“ stalo atskirai nuo šokių – visi vyrukai užtruks tenai, kol merginos vienos trypčios šokių aikštelėje.  

Nesvarbu, švęsite pilyje ar mažoje salytėje – svarbiausia išnaudoti kiekvieną kampelį.

Šventės magija prasideda!