Penki žingsniai, kurie padės sumažinti PMS simptomus

PMS121Ciklinius priešmenstruacinio sindromo (PMS) pokyčius jaučia apie 70-90 proc. vaisingo amžiaus moterų. Apie 40 proc. visų moterų šiuos simptomus jaučia labai aiškiai, o 5 proc. moterų tomis dienomis iš viso negali ramiai gyventi.

75% moterų kenčia nuo galvos skausmo, nuotaikų svyravimo, pilvo pūtimo ir kitų problemų. 43% jaučiasi labai blogai, joms prireikia vaistų, 32% moterų šiek tiek skauda pilvą, jos greičiau pavargsta, 14% – jaučiasi kaip visuomet, 11% blogai pasijunta tik prasidėjus menstruacijoms.

Nustatyta, kad dažniausiai moterys smurtauja ar vagia būtent PMS laikotarpiu. Beje, daugelyje šalių PMS yra lengvinanti aplinkybė, jei nusikaltimas buvo padarytas per PMS.

Priešmenstruacinio sindromo keliami nepatogumai kinta su amžiumi. Jaunoms mergaitėms simptomai nėra labai jaučiami, brendimo laikotarpiu skausmas gali padidėti ir vėl sumažėti po gimdymo. Priešmenstruacinio sindromo stiprumas palaipsniui mažėja artėjant menopauzei.

Moterys, susidūrusios su nuotaikų kaita, pykčiu, sumišimu ir pilvo skausmu, nežino, kaip sau padėti, tad dažniausiai ima vartoti vaistus.

Švedijos mokslininkai sukūrė natūralų preparatą iš žiedadulkių, kuris sušvelnina PMS požymius, neturi nepageidaujamo šalutinio bei hormoninio poveikio. Preparato sudėtyje yra 2 specifiniai standartizuoti žiedadulkių ekstraktai kartu su vitaminu E, kuris išgaunamas iš sojų ir veikia kaip antioksidantas.

Kančios, susijusios su menstruacijų skausmais, gali atsirasti dėl blogų įpročių, aplinkos toksinų ir streso.
Ką daryti, kad jaustumėtės geriau prieš artėjančias menstruacijas bei jų metu?

Jei esi viena iš daugelio moterų, kuri kenčia nuo PMS, gali baigti kančias naudodamasi penkiomis paprastomis taisyklėmis.

1. Valymo dietos, tai reiškia:

– nevartoti kofeino, cukraus, alkoholio. Įrodyta, kad alkoholis, kava, druska, šokoladas paaštrina priešmenstruacinio sindromo požymius;

– nepraleisti pagrindinių valgymų – pusryčių, pietų, vakarienės;

– nevalgyti likus trims valandoms iki miego;

– valgyti daugiau vaisių ir daržovių.

2. Sportuokite

– aktyvi fizinė veikla svarbi tam, kad organizmas sureguliuotų hormonus, greičiau pasisavintų deguonį. Tam tinkami aerobikos pratimai, joga, meditacija, bėgiojimas, pasivaikščiojimas vakarais.

3. Venkite streso

– pagulėkite karštoje vonioje, išbandykite jogos pratimus, masažą, gilų kvėpavimą, meditaciją. Stenkitės atrasti laiko sau, savo pomėgiams.

4. Pasitarę su šeimos gydytoju, vartokite papildus:

– magnio citratas – nuo 400 iki 600 mg per dieną;

– kalcio citratas – 600 mg per parą;

– nakvišų aliejus – dvi 500 mg kapsules du kartus per dieną.

5. Išbandykite alternatyvius gydymo metodus

– homeopatiją, akupunktūrą ir kt.

Pabandykite laikytis šių taisyklių ir jau po 2 mėnesių turėtumėte pajusti pokyčius savo organizme.