Penkiems neįgaliesiems palengvintos gyvenimo sąlygos

busto pritaikymas simelionisBeveik 35 tūkstančiai litų šiemet investuoti į neįgalių žmonių gyvenimo sąlygų pagerinimą.

Ar tie pinigai panaudoti tinkamai, baigiantis darbų atlikimo terminui tikrino Savivaldybės ir Neįgaliųjų draugijos atstovų komisija, kurios nariai apvažiavo visų gyvenimo sąlygų pagerinimo laukusių neįgaliųjų namus.

Vienur komisija pasidžiaugė, kitur ir papyko, mat rado neužbaigtų ir netinkamai atliktų darbų. Pastaruosius atlikusių statybinių organizacijų vadovai bus kviečiami pasiaiškinti.

Vydūno g. gyvenančių 80-mečių sutuoktinių poros, sergančios Alzheimerio liga, namuose nebuvo nei vonios, nei dušo. Tėvus prižiūrinčiam sūnui Tadui tekdavo senus tėvus vežioti prausti į savo namus.
busto pritaikymas rankturis
Panaudojus kiek daugiau nei 10 tūkst. litų, senolių bute atskirtas kambario kampas ir įrengtas dušas. Tačiau dirbusiems UAB „Šalna“ statybininkams dar teks sugrįžti į tą butą, mat vieno darbo jie nepadarė – neperdirbo šildymo sistemos ir nepašalino vieno vamzdžio, per kurį į kambarį sunku įvažiuoti neįgaliojo vežimėliu.

UAB „Tima“ statybininkų darbu labai patenkinta liko Taikos g. 10 name gyvenanti pensininkė mokytoja, kuri prašė pritaikyti vonią neįgalios dukters poreikiams. „Staktą praplatino, grindis sudėjo, ir viską taip gražiai padarė, kad esu be galo laiminga ir jiems dėkinga“, – tikino moteris komisijos narius. Šio buto pertvarkoms išleista beveik 6000 litų.

Tos pačios „Timos“ vyrai dar tebedirba Laisvės alėjos 4 namo bute, kuriame gyvena Alfonsas. Čia irgi rengiama vonia su vandens maišytuvais. Statybininkams taip pat teko pertvarkyti vamzdynus, pakeisti unitazą, atlikti kitus darbus, o tam buvo skirta beveik 8000 litų.

Jaunimo alėjoje gyvenantis abiejų kojų netekęs Romualdas jau seniai norėjo turėti laiptų kopiklį, ir štai neseniai šis įrenginys pasiekė šilutiškio namus. Dabar neįgalus vyras džiaugiasi galėdamas išeiti iš namų, nes be šio įrenginio jis būtų įkalintas trečiame aukšte. Toks įrenginys atsiėjo beveik 9000 litų. Dar apie 1000 litų kainavo ranktūrių įrengimas tualete.
Dabar Romualdo svajonė – gauti naujas padangas savo neįgaliojo vežimėliui.

Palengvėjusiu gyvenimu labai patenkinta ir traksėdiškė Danutė, šalia kurios buto, laiptinėje, statybininkai įrengė metalinį turėklą. Tai kainavo šiek tiek per 700 litų, bet moteriai tai labai didelis gyvenimo palengvinimas.

Tad nors keliems neįgaliems žmonėms Tarptautinė neįgaliųjų diena šiemet bus linksmesnė.