Penktadalis Lietuvos atostogoms renkasi bičiulių draugiją

masina 2Įsibėgėjus vasaros atostogoms, draudimo bendrovė „PZU Lietuva“ pastebi, kad mūsų šalies keliautojai atostogas vis dažniau leidžia su draugais. Atlikta Lietuvos gyventojų apklausa parodė, kad penktadalis (beveik 20 proc.) atostogautojų į draugiją renkasi bičiulius, o ne šeimą ar giminaičius. Dar 13 proc. atostogas praleidžia vieni.

Vyrai kiek dažniau nei moterys atostogoms renkasi draugus. Beje, su draugais linkę atostogauti aukštesnio išsilavinimo, daugiau pajamų gaunantys žmonės.

„Su draugais dažniausiai keliaujama į užsienio keliones, neretai tai būna ekstremalesnės atostogos. Matome, kad jaunesni žmonės perka 3-4 mėn. draudimą ir išvyksta keliauti po Azijos šalis. Įdomu, kad link pensijos artėjantys vyresni keliautojai dabar pamėgo vykti į Peru, kur laiką leidžia vaikščiodami ilgus atstumus aukštai kalnuose. Įvairioms netradicinėms atostogoms įsigyjama ir papildomų draudimo apsaugos variantų“, – teigė „PZU Lietuva“ Standartinių rizikų skyriaus vadovė Gitana Beinorienė.

Pasak jos, į ilgesnes ar ekstremalesnes keliones vykstantys žmonės perka ne tik nuo nelaimingų atsitikimų ar medicininių išlaidų draudimą, bet apsidraudžia ir savo civilinę atsakomybę bei galimus nuostolius dėl dingusio bagažo, neįvykusių kelionių, dingusių dokumentų ir t.t.

G. Beinorienė teigia, kad drauge keliaujantys bičiuliai šiemet keliskart dažniau draudėsi savo civilinę atsakomybę, kuomet draudimas atlygintų nuostolius, kurie atsirastų dėl Lietuvos keliautojų kaltės. Daugiau žmonių apsidraudžia ir savo finansinius nuostolius, kurie atsirastų tuomet, jei ilgose kelionėse dingtų bagažas, dokumentai, neįvyktų kelionės.

„Vis populiarėjančiose Azijos šalyse kyla įvairių neprognozuojamų situacijų, be to, ten  galioja ne ES, o kitokios teisės normos, kyla kalbos barjerų, nemažai kultūrinių skirtumų – visa tai neretai sukelia aibę nepatogumų ir finansinių nuostolių. Šiandien išvykstantys keliautojai jau gerokai labiau apsisaugo nuo galimų nepatogumų, drausdamiesi prieš kelionę“, – teigia Gitana Beinorienė.

„PZU Lietuva“ ekspertė pastebi ir dar vieną tendenciją – daugėja vienišų keliautojų. Po vieną važiuojama ir tradicinėmis atostogų kryptimis, ir į mažiau pažintus kraštus. Ypač populiaru vieniems keliauti į Aziją. G. Beinorienė mano, kad neretai į Azijos šalis vykstama ne tik turistiniais tikslais, bet ir pasisemti naujos dvasinės patirties – tokia tendencija pastebima visoje Vakarų Europoje.